Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dominikanie znajdą ci pracę albo pracownika

Kiedy człowiek jest w kryzysie łatwo gubić swoje życiowe drogi. Wiedzą o tym dobrze Ojcowie Dominikanie. Zakon wspiera przedsiębiorców i osoby szukające pracy poprzez pośrednictwo pracy w czasie pandemii.

Proboszcz parafii w Hermanicach postanowił, że Dominikanie pomogą w trudnym czasie pandemii pracownikom i przedsiębiorcom. Na stronie hermanickiego klasztoru działa... pośrednictwo pracy, a ogłoszenia o pracy i potrzebie zatrudnienia coraz częściej znajdują dobrych adresatów.

 - W czasie pandemii wiele osób zmaga się z brakiem zatrudnienia, ale również potrzebą uczciwego pracownika. Dominikanie postanowili pomóc społeczności i stworzyli pośrednictwo pracy. - Mamy świadomość, że w związku z panującą epidemią wiele osób może stracić pracę i źródło swojego utrzymania. Od jakiegoś czasu staramy się szukać osób czy instytucji, które mogłyby pomóc i taką pracę zaoferować – informuje Cezary Jenta, proboszcz hermanickiej parafii.

Niedawno na stronie internetowej opublikowano kolejne już ogłoszenia. Starania Dominikanów nie poszły na marne, bo wśród ogłoszeń więcej jest tych, w których pracodawcy chcą dać pracę, niż osób zgłaszających potrzebę zatrudnienia.

 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-19 14:07:02
Anthony: ojczulkowie niech lepiej sami się za pracą dla siebie rozglądają, bo wszystko na to wskazuje że czas pasożytowania na głupich owieczkach się kończy
2020-11-19 14:26:43
koszor: „Nie jest rzeczą słuszną, abyśmy zaniedbali słowo Boże, a obsługiwali stoły... My zaś oddamy się wyłącznie modlitwie i posłudze słowa” (Dz 6,2–4). Od szukania pracy są odpowiednie urzędy, a Wy jesteście od głoszenia Ewangelii i sakramentów. Mówię to jako katolik: zajmijcie się dbaniem o zbawienie swoich parafian.
2020-11-19 16:02:33
jasper: Ojczulkowi z Torunia robia konkurencje ? Oj to sie biznesmen wkurzy !
2020-11-19 18:29:25
pastor.: koszor, To co napisałeś, jest zasadne, to bardzo źle świadczy o państwie. W odniesieniu do kwestii wyznaniowej dogłębnie przeczytaj sobie jeszcze raz Dzieje Apostolskie. Siedmiu zostało powołanych przez Apostołów, którzy scedowali im część SWOICH uprawnień. Szybko wzrastająca wspólnota zbyt bardzo angażowała apostołów np. w kwestii rozdziału dóbr, dlatego zmuszeni byli podzielić się swoim powołaniem. Mojżesz także wybrał sędziów dla usprawnienia funkcjonowania powierzonego sobie ludu. Działalność Zakonu bynajmniej nie jest naganna, ma charakter subsydiarny.
2020-11-20 21:05:53
censor: Jak wskazują przykłady z przeszłości, w chwilach kryzysu i niewydolności instytucji państwa, to wspólnoty o charakterze wyznaniowym naturalnie przejmują obowiązki organizmów politycznych, zwłaszcza w sferze zapewnienia pomocy potrzebującym, czy podstawowej organizacji miejscowej ludności.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: