Dominik Bury na podium!

Miłe wieści napłynęły do nas z Planicy, gdzie odbywają się zawody w biegach narciarskich w ramach Alpen Cup. Do Słowenii udali się Dominik Bury oraz Michał Skowron i właśnie pierwszy z wymienionej dwójki stanął w sobotę na najniższym stopniu podium.

Biegacze mieli do pokonania 15 kilometrów techniką klasyczną. Zawodnik MKS-u Istebna od pierwszych międzyczasów plasował się w pierwszej "10". Kiedy do mety pozostało jeszcze 1,3 km, Bury po raz pierwszy w tym biegu przebił się do pierwszej "3" i jak się okazało, już z niej nie wypadł.

Istebnian zajął trzecie miejsce, ze stratą ponad jednej minuty do Aleksieja Połtoranina, który okazał się najlepszy. Doświadczony Kazach pokonał drugiego Karla Tammajrva o 46 sekund. Michał Skowron uplasował się na 55. pozycji.