Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dom Przyrodnika wkrótce otwarty

Dom Przyrodnika w Hażlachu został oddany do użytku jesienią 2020 roku. Niestety, pandemia pokrzyżowała plany hażlaskiego samorządu i w obiekcie nie można było nic organizować. Obecnie jednak wszystko jest już na dobrej drodze, a od 1 marca Dom Przyrodnika zostanie udostępniony zwiedzającym.

Dom Przyrodnika to efekt wspólnego projektu Gminy Hażlach i Muzeum w Czeskim Cieszynie. Hażlach w ramach zadania wyremontował budynek dawnego spichlerza, zaś Muzeum w Czeskim Cieszynie wyremontowało wioskę słowiańską w Kocobędzu. O ile w Czechach wciąż instytucje kultury działać nie mogą, to na mocy obecnych przepisów Dom Przyrodnika rozpoczyna działanie.

Dom Przyrodnika został przekazany Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Hażlachu. 1 lutego 2021 roku Grzegorz Sikorski Wójt Gminy Hażlach spotkał się z Cecylią Gasz-Płońską, Dyrektor Hażlaskiego GOK i przekazał jej obiekt. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia haźlaskiej atrakcji, które ma nastąpić 1 marca.

W Domu Przyrodnika mają odbywać się zajęcia edukacyjno-kulturalne. Swoje miejsce znajdą tam lokalni miłośnicy przyrody i folkloru oraz wiele organizacji, które już zapowiadało spotkania w budynku dawnego spichlerza. Muzeum rozwoju rolnictwa i osadnictwa będzie również otwarte dla zwiedzających - Cieszymy się, że będziemy mogli zaprosić do nowego, ciekawego miejsca w naszej Gminie. Na razie w ograniczonym zakresie w związku z pandemią, ale pomysłów mamy już pełne głowy - powiedziała w rozmowie z portalem ox.pl Cecylia Gasz-Płońska.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: