Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dokąd na wycieczkę? Z Tyry na Ostry, zejście do Gródku

Tym razem propozycja ewidentnie tylko dla tych, którym podróż pociągiem i autobusem komunikacji publicznej nie straszna. 15-kilometrowa trasa górskiej wycieczki zaczyna się w Tyrze, a kończy w Gródku.

Do Tyry dojeżdżamy wpierw pociągiem z Czeskiego Cieszyna do Trzyńca, a następnie autobusem nr 712 odjeżdżającym spod dworca w Trzyńcu (starym, przy hucie). Wysiadamy w Tyrze na przystanku Tyra, trafo. Stamtąd kierujemy się żółtym szlakiem turystycznym. Po 4,5 km doprowadzi on nas na Ostry. Spod schroniska na Ostrym roztacza się przepiękna panorama. Przy dobrej widoczności jak na dłoni widoczne są stamtąd szczyty Małej Fatry z najbardziej charakterystycznym Rosudcem.

Po ewentualnym odpoczynku w „Chacie Ostry” ruszamy dalej kierując się znakami żółtego szlaku turystycznego. Po 2 km dojdziemy do Siodła pod Ostrym – polany, z której roztacza się panorama na dolinę Olzy, na Trzyniec. Znajduje się tam wiata turystyczna. Obok ustawiono także jedną z tablic informacyjnych ścieżki tematycznej „śladami sałasznictwa w Koszarzyskach”. 

Z Sidła pod Ostrym kierujemy się dalej znakami żółtego szlaku turystycznego. Te po 4,5 km doprowadzą nas do przystanku autobisowego Bystrzyca, Krzywa (Bystřice, Křivá). Możemy wsiąść w autobus, którym dojedziemy do Trzyńca lub iść dalej za znakami żółtego szlaku turystycznego. Wówczas do przejścia mamy jeszcze 3 km do stacji kolejowej Gródek (Hrádek).

Cała trasa to 14 km, których przejście zajmie nam około 4,5 godziny.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał: indi

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: