Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dofinansowanie dla OSP

Ochotnicza Straż Pożarna niejednokrotnie dociera pierwsza na miejsca wypadków, pożarów, czy też innych zdarzeń, gdzie potrzebna jest specjalistyczna pomoc. Liczba ich interwencji to nawet kilkaset wyjazdów rocznie, nie robią tego dla pieniędzy, tylko z chęci niesienia pomocy innym. Niejednokrotnie jednostki OSP borykają się ze sporymi problemami finansowanymi, wsparcia szukają w urzędach, innych instytucjach oraz u samych ludzi, przez organizację zbiórek.

Działania Ochotniczej Straży Pożarnej doceniło Województwo śląskie poprzez przeznaczenie ponad sześciu milionów złotych na dofinansowanie poszczególnych jednostek. Pieniądze te zostały rozparcelowane pomiędzy blisko 30. jednostek OSP, w większości zostaną przeznaczone na zakup nowych wozów bojowych.

Na Śląsku Cieszyńskim, dofinansowanie trafi do trzech jednostek. Pierwsza z nich to OSP Pogwizdów, która otrzyma 221 024 zł na zakup nowego samochodu. OSP w Górkach Wielkich na zakup samochodu otrzyma 150 tysięcy złotych, OSP w Wiśle w tym celu otrzyma takie same środki. Warto jednak zaznaczyć, że pieniądze te nie wyczerpują kosztów zakupu pojazdów, w większości przypadków przewidywany jest również wkład własny odpowiednich jednostek (w tym przypadku na poczet wkładu własnego zaliczają się również fundusze otrzymane z innych źródeł, np. z urzędu gminy).

- Udało się!!!! Nasza jednostka otrzyma dofinansowanie na zakup nowego wozu bojowego. Nasza jednostka znalazła się wśród 28 projektów w ramach naboru z działania 5.5 - wzmocnienie potencjału służb ratowniczych, z terenu województwa śląskiego […] – opublikowała w mediach społecznościowych Ochotnicza Straż Pożarna z Pogwizdowa. W Wiśle i w Górkach Wielkich nastroje również są bardzo optymistyczne.

Pieniądze zostały rozdzielone, w niektórych jednostkach strażacy mogą rozglądać się więc za nowymi wozami, w przypadku innych (OSP Górki Wielkie) pieniądze będą rekompensatą wydatków za pojazd, który już został zakupiony przy pomocy Gminy. Dobrze wyposażone jednostki OSP to bezpieczeństwo dla mieszkańców jak i samych strażaków.  

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-02-06 08:39:56
JaSza11: Nie rozumiem jak można się rozglądać za nowym wozem strażackim? przecież kupuje się od firm które produkują te wozy i rozglądanie nic nie da! A co z Bażanowicami? robiono tam zbiórkę pieniędzy na zakup wozu i co? cisza nic nie słychać i nic nie wiadomo ile udało się zebrać pieniędzy?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: