Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dodatkowe 100 złotych wsparcia

Otrzymujesz świadczenie pielęgnacyjne? Jeśli chcesz otrzymać dodatkowe 100 złotych wsparcia - złóż wniosek. Wniosek należy złożyć do 31 października. Jeśli zrobimy to po terminie, lub nie złożymy go wcale to niestety wyższego świadczenia nie otrzymamy.

Już nie 520, a 620 złotych wyniesie świadczenie pielęgnacyjne. Dodatkowe 100 złotych wsparcia wypłacane będzie pod warunkiem złożenia wniosku. Zainteresowane osoby powinny to zrobić do końca tego miesiąca. Później będzie już za późno. 

27 września Rada Ministrów przyjęła uchwałę ustanawiającą rządowy program wspierania osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne. Uchwała przewiduje, że osoby mające w listopadzie i grudniu 2011 r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. 4 października 2011 r., Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania osób pobierających świadczenie. Zgodnie z przepisami rozporządzenia, pomoc będzie wypłacana w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego w listopadzie i grudniu 2011 r. Będzie ją wypłacał wójt, burmistrz lub upoważniony pracownik ośrodka pomocy społecznej.

Osoba upoważniona do pobierania świadczenia natomiast musi złożyć do ww. organów wniosek o przyznanie pomocy. Ponieważ wzór wniosku nie został określony oznacza to, że jego forma jest dowolna. 

Świadczenie pielęgnacyjne jest świadczeniem pieniężnym, o które ubiegać się mogą osoby rezygnujące z zatrudnienia w celu podjęcia opieki nad poważnie niepełnosprawnym członkiem rodziny. 

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: