Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dodatkowa stacja GOPR w Wiśle

O wypadek w górach nietrudno, niezależnie od pory roku. W związku z tym, że w nadchodzących miesiącach Beskidy będą przeżywały (jak co roku) prawdziwe oblężenie, GOPR zdecydował o utworzeniu dodatkowej, weekendowej stacji ratunkowej w Wiśle.

Góry zawsze mogą stanowić śmiertelne zagrożenie, zwłaszcza jeżeli do wycieczki podejdziemy w sposób nieodpowiedzialny (nieodpowiednie wyposażenie, ubiór). Co roku ratownicy GOPR interweniują w Beskidach wiele razy, niosąc pomoc amatorom górskich wypraw.

Interwencji w rejonie Śląska Cieszyńskiego jest tak dużo, że Beskidzka Grupa GOPR zadecydowała o konieczności utworzenia weekendowej stacji ratunkowej, funkcjonującej w sezonie letnim. Stacja już funkcjonuje i mieści się w Wiśle - Dziękujemy Burmistrzowi Miasto Wisła Panu Tomaszowi Bujokowi za realną odpowiedź na nasze potrzeby i udostępnienie pomieszczenia w OSP Wisła Jawornik. Od 1 maja możemy w komfortowych warunkach pełnić tam dyżury. Dzięki temu czas dotarcia do poszkodowanych ulegnie skróceniu, co bezpośrednio wpłynie na poprawę bezpieczeństwa turystów przebywających w tej części Beskidów! – poinformowało beskidzkie GOPR w mediach społecznościowych.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: