Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Co się jodało? Zagłosuj!

Mieszkaniec Drogomyśla 8-letni Patryk Domagała w swoim życiu, wystąpił już na niejednej scenie. Wcielił się także w niejedną rolę. Jego talent został doceniony w powiatowym konkursie gwarowym, a teraz reprezentuje nasz region w "VI Ogólnopolskim Konkursie na Gadkę". A Ty możesz mu pomóc w zdobyciu nagrody publiczności!

Patrząc na ośmioletniego Patryka, jesteśmy przekonani, że kultura i gwara Śląska Cieszyńskiego przetrwa w kolejnych pokoleniach. Ubrany w strój cieszyński uczeń Zespołu Szkół w Drogomyślu, którego do udziału w konursie przygotowała wychowawczyni p. Kinga Klimek, profesjonalnie deklamuje historię o tym jakie są tradycje kulinarne naszego regionu. Na uwagę zasługuje również wyjątkowa scenografia - filmik zrealizowano w ochabskim Skansenie.

W szranki stanął z dziećmi z różnych stron Polski, które również na nagranych filmikach przywołują lokalne tradycje. "VI Ogólnopolski Konkurs na Gadkę" organizowany jest przez Sekcję Dialektologii i Socjolingwistyki Koła Naukowego Językoznawców Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prócz nagród komisji konkursowej, dzieci biorące udział w konkursie, walczą o nagrodę publiczności i głosy za pośrednictwem portalu Facebook i YouTube.

Co trzeba zrobić aby wspomóc 8-letniego Patryka Domagałę z Drogomyśla?

Pod informacyjnym postem na faceboku (LINK), należy wybrać komentarz z imieniem i nazwiskiem Patryka i zostawić pod nim swoją reakcję (lajk).
Swoją „łapkę w górę” z poparciem, zostawiamy również pod filmikiem na YouTube (link).

Na Wasze głosy Patryk czeka do 19 maja. Dla 8-latka to ogromne przeżycie, a dzięki Waszemu poparciu, jego udział w konkursie może zakończyć się prawdziwym ogólnopolskim sukcesem! Tym samym wygraną jedynego reprezentanta naszego regionu-Śląska Cieszyńskiego. 

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: