Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dobry Wieczór Państwu - autoironiczny spektakl autorstwa Krzysztofa Materny w Cieszynie!

W poniedziałek 02.09.2019 r. o godzinie 19:30 w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbędzie się charytatywny spektakl pt. „Dobry wieczór Państwu” autorstwa Krzysztofa Materny. Twórcy spektaklu towarzyszyć będzie Olga Bołądź.

Już w najbliższy poniedziałek w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbędzie się specjalny, charytatywny spektakl pt. „Dobry wieczór Państwu” autorstwa Krzysztofa Materny. Znakomity aktor i reżyser spektaklu Krzysztof Materna (Mistrz) wraz z Olgą Bołądź (Asystentka Mistrza) to wprost mistrzowski duet, w którym autor prezentuje swój stosunek do zalewającej nas głupoty medialnej i estradowej i przestrzega przed wpływem współczesnej rozrywki na nasze umysły. -  Jest to rzecz autobiograficzna. Pokazuje moje alter ego, czyli człowieka, który przez długą część życia parał się estradą i telewizją. Przedstawia mój stosunek do dzisiejszych mediów i celebrytów, telewizji komercyjnych i niekomercyjnych. Zdradzam poniekąd publiczności, w jaki sposób jest nabijana w butelkę. Wyjaśniam, na czym polega ten cały show-biznes. To spektakl satyryczny, ale też i bardzo gorzki. Nie mogę pogodzić się z faktem, że środowisko to uległo takiej degradacji. Nie mogę pogodzić się z miałkością, sposobem traktowania telewidza jako idioty, niskim gustem różnych przedsięwzięć nam serwowanych. Nie chcę, by osoby, które nie zasługują na to, by były hołubione, stawały się gwiazdami, podczas gdy prawdziwe gwiazdy nie mają tego statusu i mieć nie będą. Nie podoba mi się to, że tandetna rozrywka zawłaszczyła edukację, kulturę i wszystkie inne sfery życia. – Krzysztof Materna, autor i reżyser spektaklu ,,Dobry Wieczór Państwu”.

Organizatorem spektaklu charytatywnego pt. "Dobry wieczór Państwu" jest Fundacja Łatka, a całość dochodów z tego szczytnego przedsięwzięcia Fundacja Łatka przeznaczy na zakup komputerów do pracowni informatycznej jednej z cieszyńskich podstawówek. - To już kolejne przedsięwzięcie wpisujące się w misję Fundacji, jaką jest tworzenie lepszych warunków życia dzieciom będącym w trudnej sytuacji materialnej oraz rozpowszechnianie działań nastawionych na edukację i rozwój intelektualny dzieci oraz młodzieży. – informują organizatorzy. Przypomnijmy, że w grudniu 2018 r. Fundacja Łatka przekazała na rzecz Szkoły Podstawowej NR 2 w Cieszynie darowiznę pieniężną przeznaczoną na zakup dziesięciu nowoczesnych zestawów komputerowych. - Sprzęt z najnowszym oprogramowaniem- zakupiony ze środków naszej Fundacji- bez wątpienia pozwala w sposób bardziej komfortowy prowadzić zajęcia z uczniami. W nowym roku szkolnym 2019 / 2020 pragniemy kontynuować działania wspierające szkolną edukację cieszyńskich uczniów i pomóc kolejnej szkole podstawowej. – informuje Fundacja Łatka, organizator spektaklu pt. „Dobry wieczór Państwu”.

Bilety do nabycia za pośrednictwem witryny internetowej www.teatr.cieszyn.pl lub w kasie teatru.

 

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: ES

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-08-29 09:28:52
inigo: "Artysta śmieszny inaczej"
2019-08-29 09:28:53
inigo: "Artysta śmieszny inaczej"
2019-08-29 09:28:54
inigo: "Artysta śmieszny inaczej"
2019-08-29 12:43:56
wyśmienity cwaniaczek: bez MAna to on śmieszny jest jak rachunek za prąd ---------- ale paru idiotów z cieszyna zapłaci ........ żeby się na siłę pouśmiechać
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: