Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Do kogo trafi Puchar Lata Gminy Zebrzydowice?

To jedyna tego typu impreza siatkarska na Śląsku Cieszyńskim. Od siedmiu lat miłośnicy siatkówki plażowej spotykają się na boiskach przy gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach i walczą o Puchar Lata Gminy Zebrzydowice – Kiedy zaczynaliśmy, mieliśmy do dyspozycji jedno boisko, graliśmy do później nocy, tyle drużyn było chętnych – mówi Marcin Janik, jeden z organizatorów imprezy. Teraz, miłośnicy tej odmiany siatkówki mają do dyspozycji dwa w pełni wyposażone pola do gry.

Na początku zawody przeznaczone były tylko dla mieszkańców gminy, później zniesiono to ograniczenie – Nasi zawodnicy chcieli spróbować swoich sił z innymi siatkarzami, przystaliśmy na ich pomysł – mówi Marcin Janik. Teraz na zawodach pojawiają się nawet gracze z Bielska Białej. To sukces tych zawodów. Bo walka o główne trofeum trwa dwa miesiące. Co tydzień, w każdą środę rozgrywane są jedne zawody. Zwycięzcą całego cyklu zostaje ta drużyna, która w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy zdobędzie najwięcej punktów. – Możemy się pochwalić tym, że grał u nas m.in.  Bartosz Łosiak, który niedawno został Mistrzem Europy – dodaje Janik.

W „plażówce” o wiele więcej się dzieje – mówi Joanna Franek, uczestniczka turnieju

 

 

W Zebrzydowicach rozgrywany jest także jedyny na Śląsku Cieszyńskim turniej dziewcząt w tej dyscyplinie sportu.
 

 

Na półmetku wakacji najmocniejszymi drużynami turnieju są GorWan w składzie Michał Gorol i Jakub Wanat oraz Wieś team - Szymon Gołąb i Dawid Uciński, które zgromadziły na swoim koncie po 20 punktów. Kto zdobędzie tegoroczny Puchar? To okaże się już za 4. tygodnie. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w zawodach. Najbliższy turniej już w najbliższą środę, 10 sierpnia – zapisy od godziny 15:00, zaś początek rozgrywek o godz. 15:30 

(red)

 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: