Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Do granicy znów kolejka

Konieczne było zamknięcie dla ciężarówek cieszyńskich zjazdów na S52 w kierunku czeskiej granicy. Stało się to z powodu kierowców którzy chcieli ominąć kolejki.

Kolejka ciężarówek, które chcą wjechać na terytorium Czech, znów jest długa. Ok. 11:00 korek sięgał do Ogrodzonej. Pojawili się kierowcy, którzy postanowili skrócić sobie oczekiwanie i zdecydowali się na próbę „wepchnięcia” w kolejkę przez skorzystanie z któregoś ze zjazdów na drodze S52. Nawet jeżeli nie było to działanie celowe, a wynik poprowadzenia kierowców w taki sposób przez nawigację, do akcji musiały wkroczyć służby,. Ciężarówki nie przejadą również trasą prowadzącą od strony Pawłowic, gdyż jak informuje rzecznik prasowy cieszyńskiej policji, została dla nich zamknięta.

- Kierowcy, którzy chcą przekroczyć granice RP, powinni ustawiać się kolejce. Wszyscy kierujący, którzy chcą uniknąć kolejki, są zawracani. Droga od strony Pawłowic jest zamknięta dla samochodów ciężarowych – wyjaśnił asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy cieszyńskiej KPP.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-04-14 15:13:42
GusGus: Szkoda, że rzecznik nie informuje o tym, ze droga od Pawłowic została zamknięta już po tym jak po raz kolejny TIR-y unikające opłat zablokowały nam całkowicie przejazd ul. Katowicką w kierunku do Cieszyna w rejonie Pastwisk. Dlaczego dzieje się to zawsze poniewczasie? Nie można naprawdę monitorować tego i działać z wyprzedzeniem? Dopiero jak jest paraliż całkowity to ktoś coś wreszcie może zrobić?
2020-04-14 17:00:18
Bugs: TIR-y jadące tranzytem przez Cieszyn powinny w ogóle zniknąć z Katowickiej i mieć zakaz wjazdu na DW938 w Pawłowicach, od tego mają DK81 do Skoczowa i S52 do granicy.
2020-04-14 17:09:01
krzysztof.nn: policja ma teraz ważniejsze zadania niż ułatwiać życie mieszkańcom, ma rozkaz ich pilnować, straszyć i karać mandatami
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: