Do Cieszyna z medalami

27-28 lutego w Łodzi odbywał się Puchar Europy w Karate. Zawodnicy Klubu Sportowego “Shindo”  do Cieszyna wrócili z medalami..

W konkurencjach Kumite oraz Kata startowało 500 zawodników, w tym reprezentanci takich krajów jak: Niemcy, Węgry, Ukraina, Słowacja, Czechy, Palestyna, Dania, Egipt...
- Warto dodać że prawie każda konkurencja była obsadzona, co najmniej czterdziestoma zawodnikami! – podkreśla Piotr Szymala.

Klub Sportowy “Shindo” reprezentowała 22 osobowa grupa zawodnicza. Pomimo bardzo wysokiego poziomu zawodnikom  udało się wywalczyć miejsca medalowe.Wojciech Wilczek w konkurencji Kata indywidualne (9 lat i młodsi) zdobył srebro. Wojciech Wilczek, Kamil Babik, Aleksander Gorzelany w konkurencji Kata drużynowe (10 lat i młodsi) wywalczyli brąz. Karolina Makarewicz, Katarzyna Groborz i  Martyna Tschuk  zdobyły srebro walcząc w konkurencji Kata drużynowe juniorek. Patrycji Krzak nie udało się wygrać walki o brązowy medal Kumite kadetek +50kg.