Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Do Cieszyna objazdem

Trwa remont fragmentu drogi wojewódzkiej 938 w Pawłowicach. Chodzi o kilkusetmetrowy odcinek w kierunku biegnącym na Cieszyn. Zamknięta droga powoduje utrudnienia dla kierowców.

Zamknięty jest odcinek drogi wojewódzkiej 938 w Pawłowicach. To dogodny skrót z 'wiślanki' na Cieszyn, korzysta z tej trasy wielu kierowców. Szczególnie ciężkich pojazdów. Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczął remont kilkusetmetrowego odcinka tej trasy. To kontynuacja remontu z 2013 r. Zdarzyło się wtedy, że zakres prac był większy niż przewidywano ze względu na potrzebę dodatkowych prac związanych z umocnieniem korpusu drogi. Wtedy remontowano dwa odcinki tej drogi. Chcieliśmy wykonać warstwę ścieralną jako jedną płaszczyznę na obu remontowanych odcinkach, na co wtedy brakło już funduszy. - tłumaczy portalowi OX.pl Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Inwestycję wykonuje firma M-Silnice z Pardubic, ta sama, która buduje obwodnicę w Pawłowicach. O remont tego odcinka gmina Pawłowice zabiegała od momentu, kiedy zapadła decyzja, że budowa ronda przy obwodnicy na skrzyżowaniu z ul. Zjednoczenia będzie prowadzona z wyłączeniem ruchu na DW 938. Aby po raz kolejny nie trzeba było zamykać drogi 938 na potrzeby wyremontowania ostatniego odcinka ulicy wzdłuż Stawu Młyńskiego, zdecydowano, że oba zadania (budowa ronda i remont fragmentu DW 938) będą wykonane w tym samym czasie.

Zamknięta DW 938 powoduje utrudnienia dla kierowców. Wytyczony objazd prowadzi przez Skoczów. Z Cieszyna prowadzi on drogą ekspresową S1 i dalej drogą krajową DK 81. w Pawłowicach, samochody jadące DK 81 od strony Skoczowa i Katowic obowiązuje zakaz skrętu na drogę do Cieszyna oraz zakaz zawracania na drodze krajowej.

Zaawansowanie prac przy budowie i remontach dróg realizowanych przez województwo wiąże się z wieloma utrudnieniami w ruchu, zarówno dla kierowców, pieszych jak i rowerzystów. Wszystkich użytkowników dróg prosimy o cierpliwość, wyrozumiałość i zachowanie bezpieczeństwa. - czytamy na internetowej stronie Pawłowic.

Warstwa ścieralna wykonana zostanie na długości ponad 1 km kosztem niespełna 1,7 mln zł brutto, w terminie do 30 listopada br. - słyszymy od rzecznika ZDW.

Wyłączona z ruchu jest droga wojewódzka wzdłuż Stawu Młyńskiego

źródło: ox.pl/mat. prasowe
dodał: JB

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2015-07-15 21:45:53
dyszol: Można wskoczyć na dw938 polną dróżką 50-100m zaraz za zamkniętym zjazdem, jest ona nieco skitrana.
2015-07-16 08:35:04
bodziow: I niech tak zostanie do wiosny, a może i dłużej.
2015-07-16 14:40:38
Optimist: Trzeba przyznać że tempo zawrotne. Pół roku 1 km drogi. Aż strach pomyśleć, ile lat zajęłaby firmie budowa tego 1 km od podstaw, bo to przecież to ma być tylko nowa \"warstwa ścieralna\", jak podano w artykule. Potem wielkie zdziwienie i pretensje, że mamy takie a nie inne drogi.
2015-07-17 08:38:59
migool: Ile kasy państwu ucieka i ile strat przez te Tiry jest , nikt tego nie widzi gdzie oni w tych zarządach dróg maja mózgi ???????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: