Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Do 2020 roku będą środki na DW 941?

Droga Wojewódzka 941 na odcinku Ustroń-Wisła to bardzo ważna nitka komunikacyjna łącząca te dwie turystyczne miejscowości województwa śląskiego. Długo oczekiwany remont tej właśnie drogi wreszcie stał się realny. W planach do 2020 roku pojawią się środki na rewitalizację oraz przebudowę wspomnianego odcinka.

Potrzeba remontu fragmentu drogi wojewódzkiej 941 jest wielka i długo na to czekaliśmy – przyznaje zastępca Burmistrza Miasta Wisła, Lidia Forias. Burmistrz Jan Poloczek już w poprzednich swoich kadencjach bardzo zabiegał o remont tego odcinka, od Ustronia Polany, aż do Wisły – dodaje Lidia Forias.

Po latach rozmów i planów być może DW 941 na odcinku Ustroń-Wisła wreszcie nabierze nowego wyrazu. Włodarzy Wisły tym bardziej ucieszył fakt, iż podczas ostatniej wizyty w Wiśle profesor Jerzy Buzek, honorowy obywatel miasta potwierdził fakt, iż w planie do 2020 roku pojawią się środki na remont i wykonanie tej właśnie drogi przedłużającej dwupasmową ulicę od Ustronia Polany, aż po rondo na „Oazie” w Wiśle. Póki co, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach ogłosił przetarg na wykonanie projektu z zakresu prac związanych z przebudową drogi wojewódzkiej 941. Chociaż temat jest dopiero w powijakach, to już pojawiły się pierwsze nieścisłości i niedomówienia. Pojawiają się głosy, że projekt jest zły, że są bardzo duże błędy i tak dalej. Dementuję te informacje, ponieważ konkurs na projekt dopiero został ogłoszony. Faktycznie posiadamy jakieś stare projekty, ale ZDW stwierdził, że trzeba projekt ponowić i starać się o pozwolenie na budowę – przyznaje wiceburmistrz Miasta Wisła, Lidia Forias.

Załatwienie wszystkich formalności prawdopodobnie potrwa rok. Póki co, zostały poczynione już pierwsze kroki z ustaleniem prawa własności na tej trasie. Także wszystko idzie w dobrym kierunku – zapewnia wiceburmistrz. Bardzo nam zależy, żeby ta nitka została wyremontowana i poszerzona jak najszybciej. My jesteśmy bardzo zainteresowani, żeby była wyremontowana część drogi na terenie miasta Wisły w okolicach dworca kolejowego, aby została również przełożona nitka ulicy 1 Maja częściowo w tym projekcie. Na ten temat Pan Burmistrz już lobbuje, był już w tym temacie u Pana Marszałka. Także zaczynamy procedury przy powstaniu tego projektu – mówi Lidia Forias.

Projekt powinien być gotowy w przyszłym roku po załatwieniu wszystkich pozwoleń i procedur. Jednak na pierwsze prace remontowe trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Póki nie ma projektu ciężko mówić również o kosztach – przyznaje Lidia Forias. Szacunkowy koszt przebudowy drogi wyniesie ponad 23 mln złotych. 

 

Marta Szymik
 
 

źródło: OX.PL
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: