Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dni Techniki Kolejowej w Cieszynie

Dni Techniki Kolejowej – to inicjatywa Cieszyńskiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei. Impreza już niebawem po raz pierwszy zawita na cieszyński dworzec.

29 maja w niedzielę CSMK zaprasza mieszkańców Cieszyna wraz ze swoimi pociechami na wyjątkowy Dzień Dziecka. Atrakcji nie zabraknie. Na najmłodszych i tych starszych czekać będą trzy lokomotywy towarowe. Wszyscy chętni będą mogli wejść i zobaczyć na własne oczy, jakie sekrety skrywa wnętrze tego niesamowitego pojazdu. - Będzie można zobaczyć również lokomotywę z perspektywy maszynisty oraz poznać tajniki jego pracy – zapraszają organizatorzy imprezy.

Nieco później, bo około godziny 10.44 na cieszyński dworzec zawita, jako planowy skład, pociąg „Kamrat” relacji Cieszyn – Katowice. Tego dnia będzie on obsługiwany przez nowoczesną, szwajcarska jednostkę EN75 „Flirt”, którą każdy chętny będzie mógł zobaczyć z bliska.

- Dni Techniki Kolejowej to z pewnością wspaniały pomysł i świetna inicjatywa – podkreśla Tomasz Gawlas z Cieszyna – zaplanowaliśmy w naszym rodzinnym kalendarzu, że również weźmiemy udział w tym wydarzeniu. Dzieci uwielbiają pociągi i podróże, dlatego już teraz cieszą się na tą przygodę.

Organizatorzy zapewniają, ze podczas imprezy nie zabraknie również wielu niespodzianek i słodkości.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: