Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dni Koronki Koniakowskiej już wkrótce

Jak co roku gmina Istebna zaprasza na Dni Koronki Koniakowskiej. W tym roku już po raz 18.

Pisaliśmy: Wybierz się do Koniakowa na Święto Koronki. Zachwyci Cię koncert na Koczym Zamku

 - Już dzisiaj zapraszamy serdecznie na tegoroczne XVIII Dni Koronki Koniakowskiej organizowane przez Galerię na Szańcach Tadeusza Ruckiego w Koniakowie, Muzeum Koronki im. Marii Gwarek i Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej.Występy, konkurs na koronkę koniakowską, msza w intencji koronczarek, spotkania, stoiska twórców ludowych, to tylko niektóre wydarzenia, które towarzyszą temu wydarzeniu. Zapraszamy w dniach od 9 do 15 sierpnia do Koniakowa – mówi Aneta Legierska, kierownik promocji Gminnego Ośrodka Kultury, Promocji, Informacji Turystycznej i Biblioteki Publicznej w Istebnej.

Dni Koronki Koronki Koniakowskiej i Rzemiosła Artystycznego to czas na spotkanie z twórczyniami, wspólną zabawę i modlitwę. Oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę 14 sierpnia o godz. 17.00 w Galerii Sztuki Regionalnej Tadeusza Ruckiego „Chata na Szańcach”, następnie wystąpi Zespół Regionalny „Koniaków”. O godz. 18.00 zaplanowano występ muzyków Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. O godz. 19.00 Na Ochodzitej przy Kapliczce odbędzie się Różaniec, a tuż po nim festyn w Karczmie „Świstak”.

W niedzielę 15 sierpnia obchody rozpoczną się o godz. 9.00 Mszą Świętą w intencji Koronczarek i artystów ludowych oraz poświęceniem obrazu „Pani Gór” w Kościele pw. św. Bartłomieja w Koniakowie. O godz. 14.30 w Galerii Sztuki Regionalnej Tadeusza Ruckiego „Chata na Szańcach” odbędzie się prezentacja gry na rogach alpejskich a tuż po niej konkurs gry na trombitach. O 16.00- ogłoszenie wyników w konkursie na najpiękniejszą koronkę koniakowską. Tuż po nim występ „Jetelinki” i aukcja rzeźb.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-07-30 22:30:59
krzysztof  mm: no jak będzie msza, różaniec i poświęcenie to koniecznie trzeba tam być
2021-07-31 08:34:35
Antykler   Forte: będą zbierane ofiary na budowę pomnika tego proboszcza z Koniakowa co go tęczowa zaraza LGBT zaszczuła fałszywymi oskarżeniami o pedofilię
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: