Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dni Górnika i Hutnika w Czeskim Cieszynie

W połowie sierpnia będzie się działo u naszych czeskich sąsiadów - po drugiej stronie Olzy, w Czeskim Cieszynie, odbędą się Dni Górnika i Hutnika, podczas których będzie można pobawić się na koncertach wielu znanych artystów - zarówno tych czeskich, jak i polskich.

W piątek, 15 sierpnia od 16 do 23 zagrają: dziecięcy zespół folklorystyczny Slezanek, René Souček – wykonawca muzyki acoustic folk z Frydka-Místka, grający na na gitarze i ukulele, popowa wokalistka Markéta Konvičková, występująca z kapelą, a także kapele rockowe Katapult oraz Argema.

W sobotę koncerty zaczną się dużo wcześniej – już od 13:30 będziemy się mogli bawić przy muzyce orkiestry dętej Boršičanka Antonína Koníčka, Elis, czyli młodej piosenkarki Eliški Mrázovej, występującej z zespołem, grupy Jiřího Zabystrzana, zespołu Šajtar, grającego muzykę od folku, aż po rocka, a nawet heavymetalowej grupy Kern. Nie zabraknie również polskich akcentów: w Republice Czeskiej zagra polski wokalista Organek, jeden z założycieli znanego zespołu SOFA, a także zespół jazzowy Bisquit. Również dla dzieci przygotowano specjalną atrakcję - występ klaunów Mimo. Sobotnia impreza potrwa aż do godziny 23.

Ponadto koncertom towarzyszyć będzie IV turniej tenisowy o puchar wiceburmistrza Czeskiego Cieszyna Petra Procházky, który odbędzie się na kortach tenisowych Czeskiego Cieszyna. Rejestrować się na turniej będzie można już w sobotę od 7:30.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL

(red)

źródło: ox.pl/ mat. pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: