Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dni Frankofonii w Cieszynie

Powoli kończą się Dni Frankofonii w Cieszynie. W trakcie minionego tygodnia odbyło się wiele wydarzeń przybliżających kulturę francuską. Odbyły się pokazy filmów francuskich, koncerty, konkursy.
21 marca otwarto nową siedzibę Alliance Francaise przy Rynku 6 w Cieszynie. Takich ośrodków w Polsce działa siedemnaście, ich zadaniem jest promocja kultury i języka francuskiego.

W sobotni wieczór 25 marca w hotelu Orbis  "Halny" w Cieszynie odbył się wieczór kuchni francuskiej i marokańskiej. Zaproszeni goście - Jean-Claude Hauptmann oraz Youssef Belarif przybliżyli zgromadzonym gościom specyfikę kuchni krajów z których pochodzą - Francji i Maroka. W trakcie późniejszej degustacji przygotowanych potraw można było słuchać koncertu muzyki francuskiej w wykonaniu: Wiesław Prządka (akordeon), Edmund Klaus (gitara), Zbigniew Wrombel (kontrabas)

W trakcie wieczoru odbyła się również degustacja win...

Dni Frankofonii zakończy konferencja na temat współpracy regionalnej. Odbędzie się ona w poniedziałek 27 marca, o godz. 15:00 w siedzibie Alliance Française, Rynek 6

        
        
        

                FOTORELACJA Z KONCERTU W KOŚCIELE JEZUSOWYM

źródło: własne
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: