Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dni Dawnych Kultur

Park Turystyki w Brennej zamienił na weekend się w wioskę słowiańską, w której można podejrzeć codzienne życie średniowiecznej ludności. Wszystko to za sprawą trwających tam Dni Dawnych Kultur . fot. Marii
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-07-07 10:03:45
donekT: Fajna impreza, spoko wydarzenie, spokojnie można polecić, ciekawe sprzęty, dobrze, iż jest coś takiego organizowane. Zawsze wychodziłem z założenia, że historia z okresu poprzedzającego powstanie państwa jest pomijana, zwłaszcza dorobek słowiański i wcześniejszy jest zbyt słabo doceniany.
2019-07-07 10:05:10
donekT: Jednak po co te SWASTYKI? Uważam, iż pod względem przekazywanych treści (sprawy wierzeń, całokształt życia codziennego, kontekst polityczny oraz stosunków społecznych, zwłaszcza w sferze niewolnictwa) może dojść do pewnych nieścisłości i uczestnicy mogą promowaną epokę postrzegać jako przysłowiowy raj zniszczony poprzez import instytucji państwa i innych wierzeń, które zniszczyły zastany "ład". W końcu o wszystkim powiedzieć się nie da, za to warto uświadomić.
2019-07-07 10:13:28
donekT: Jeszcze raz, po co te SWASTYKI (KOŁOWROT). Rozumiem, iż ten symbol ma szersze znaczenie, jednak zważywszy na kontekst historyczny i fakt, jak w pewnym państwie zaczynała pewna zbrodnicza ideologia, I DO CZEGO NAWIĄZYWAŁA, również do wierzeń dawnych Germanów. Uważam, iż pewne kwestie powinny zostać uświadomione publiczności. Do tego zamiana różnej maści krzyżyków na innego rodzaju krzyżyki, na kołowroty, młoteczki Thora, czy pierścienie różnych Atlantów raczej nie świadczy dobrze, wręcz przeciwnie dowodzi pewnego procesu. Uważam, iż pod pretekstem tego rodzaju wydarzeń, które doceniam, podświadomie nie powinny być promowane różnej maści i proweniencji treści ideologiczne o niezbyt pochlebnym pochodzeniu.
2019-07-07 12:59:54
poCieszny: a ja uważam zupełnie odwrotnie.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: