Dłuuuuugi weekend - żeby był bezpieczny

Trzy dni urlopu i można się cieszyć bardzo długim wolnym. Oczywiście nie wszyscy mogą na to liczyć. Intensywnie pracować w tych dniach będą m.in. mundurowi. Długi weekend majowy to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Nad bezpieczeństwem podróżujących jak co roku czuwają policjanci ruchu drogowego.

Aby majówka upłynęła bezpiecznie i była okresem udanego wypoczynku, warto pamiętać o kilku zasadach.-  Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Osoby, które wyjeżdżają na dłużej powinny zadbać o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów – apelują policjanci

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek, czuwają policjanci ruchu drogowego. Policyjne działania rozpoczęły się dzisiaj o 6.00 i potrwają do 6 maja do godz. 22.00.
W czasie działań policjanci sprawdzają czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

- Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią przeżycia przygody za wszelka cenę – ponieważ ta cena może być bardzo wysoka – zwracają uwagę mundurowi. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców.

Zabezpiecz mieszkanie!
Zanim ruszymy w podróż pamiętajmy o właściwym zabezpieczeniu mieszkania. Zadbajmy o to, by po powrocie z długiego weekendu nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Nie ma niestety idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym zabezpieczeniem mieszkania jest… życzliwy sąsiad. Poprośmy go, aby zwrócił uwagę na to, co dzieje się z mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Powierzmy mu klucze do naszego mieszkania. Poprośmy, żeby co jakiś czas otworzył okna i włączył wieczorem światło, zabrał z wycieraczki gazetki reklamowe i wyjął korespondencję ze skrzynki na listy.

(red/KWP Śląsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-04-27 16:18:39
Kuba_EDGE: Piękny przykład zdjęcia. Kontrola fotoradarowa na idealnie gładkiej, prostej drodze gdzie nikt nie stworzy niebezpieczeństwa przekraczając nieznacznie prędkość. Weźcie się do porządnej pracy
2018-04-27 16:58:04
pachol1001: Popatrz ile na tej \"gładkiej prostej\" drodze w Ustroniu było wypadków od zeszłego roku....popatrz ile od zeszłego roku właśnie na tej \"gładkiej, prostej\" drodze było ofiar śmiertelnych - z tego co mi wiadomo najwięcej w powiecie. Mieszkam tam i żeby wyjechać z jakiejs ulicy bocznej na droge trzeba się czasem naprawde nagimnastykować. Tam jest 70 km/h, ciekawe kto tam tyle jedzie Panie Kuba_Edge
2018-04-27 20:22:24
krokusik: @Kuba_EDGE - myślenie typowego polaczka. \"...Kontrola fotoradarowa na idealnie gładkiej, prostej drodze gdzie nikt nie stworzy niebezpieczeństwa przekraczając nieznacznie prędkość...\" Właśnie tam tacy jak ty stwarzają największe zagrożenie. Policz sobie: Ograniczenie do 70. Ty dodajesz swoje 10km/h bo można, do tego idealnie gładka droga +20 km/h. Dodaj do tego opony, które mają większą średnicę i ... Już mamy setę na liczniku. Dla normalnych mogło by tam być ograniczenie go 90 km/h. Jednak tacy jak ty jechali by tam 140. Paniał?
2018-04-28 12:06:24
ferdek: Na tej gładkiej drodze najwięcej \"miszczow\" prostej w swoich burakowozach
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją