Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Długi weekend: dwa wypadki

W czasie świąt nie brakowało pracy cieszyńskiej drogówce. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci sprawdzali również każdorazowo stan techniczny pojazdów.

Podczas długiego weekendu policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe. - Pierwszy wypadek miał miejsce w sobotę na ul. Stawowej w Cieszynie. 45-letni mężczyzna, obywatel Republiki Czeskiej, kierując swoją skodą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. 26-letni mieszkaniec Cieszyna został przewieziony do szpitala – inf. asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Do drugiego wypadku doszło dziś w nocy o godz. 1.30 na granicy Drogomyśla i Ochab. - Jadący „Wiślanką” w kierunku Katowic golf wywrócił się na jezdni. Kierujący samochodem został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala , pozostali trzej uczestnicy zostali przewiezieni do szpitala karetkami pogotowia – relacjonuje Pawlik. Prawdopodobnie 21-letni kierowca golfa, mieszkaniec Rybnika, chcąc uniknąć zderzenia z psem wykonał manewr, który doprowadził do wywrócenia pojazdu.

Wpadli także nietrzeźwi kierowcy. Pierwszego zatrzymała cieszyńska drogówka już w piątek, na ul. Bielskiej w Mnichu. 30-latek z naszego powiatu miał 0,7 promila alkoholu we krwi. Następny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w sobotę przez policjantów ze Strumienia- wpadł również w Mnichu, ale na ul. Cieszyńskiej. 29-latek miał 3 promile.

(red.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: