Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dla społeczności Landeka

Landek w gminie Jasienica zyska nowy wielofunkcyjny obiekt. Tu będzie toczyć się życie społeczne, tu będą działały organizacje pozarządowe. Koncepcja jest już gotowa.

W Landeku istnieje budynek jednostki OSP, w jego sąsiedztwie jest niewielki obiekt stanowiący zaplecze tutejszego Klubu Sportowego Spójnia. Dla obu tych stowarzyszeń ich obiekty są już zbyt małe. Dlatego gmina Jasienica postanowiła postawić na nowoczesny dwukondygnacyjny budynek, który pomieści życie społeczne, ciągle rozwijającej się miejscowości. Plany obejmują rozbudowę strażnicy OSP do obiektu wielofunkcyjnego, z miejscem dla OSP, klubu, a także dużą salą wielofunkcyjną z odpowiednim zapleczem.

Jak cała nasza gmina, również Landek intensywnie się rozwija. A to oznacza, że wzrastają potrzeby działających w tej miejscowości organizacji społecznych, stowarzyszeń czy grup mieszkańców. Nowy wielofunkcyjny obiekt pozwoli na swobodną działalność stowarzyszeń i integrację całej społeczności Landeka – wyjaśnia wójt Janusz Pierzyna.

Na parterze działać będzie jednostka OSP, dysponująca m.in. dwoma garażami, zapleczem na przygotowanie do akcji bojowych oraz częścią szkoleniową. Wyodrębniono również część dla potrzeb KS Spójnia Landek z zapleczem szatniowym i gospodarczym.

Na piętrze zostanie zorganizowana sala widowiskowa z zapleczem kuchennym i sanitarnym. Znajdą się tu także pomieszczenia dla Koła Gospodyń Wiejskich. Budynek zostanie wyposażony w windę, aby umożliwić poruszanie się po nim osobom niepełnosprawnym. – Dzięki temu powstanie wygodna przestrzeń spotkań całej społeczności Landeka, m.in. na zebrania wiejskie w celu omówienia najważniejszych spraw miejscowości – mówi wójt Janusz Pierzyna.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: