Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla pracodawców z branży budowlanej

Państwowa Inspekcja Pracy oprócz działań nadzorczo – kontrolnych od paru lat również prowadzi szeroko pojętą prewencję, mającą na celu podstawową rzecz - ograniczenie wypadków przy pracy i zapewnienie pracownikom godnych i bezpiecznych warunków pracy.

W minioną środę (29 czerwca) w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyło się spotkanie zorganizowane z inicjatywy Powiatowego Urzędu Pracy w Cieszynie oraz Państwowej Inspekcji Pracy o/B-B w ramach programu prewencyjnego promującego bezpieczne standardy w budownictwie.

W trakcie spotkania zaprezentowane zostały materiały informacyjno – szkoleniowe dotyczące budownictwa, w tym materiały oparte o wyniki kontroli terenów budowy. Anna Kasztelan i Stanisław Malinowski – Inspektorzy Pracy zwrócili uwagę na podstawowe kwestie dotyczące legalności zatrudnienia, w tym również zatrudniania pracowników młodocianych.

- Wiem, jak istotna jest sprawa bezpieczeństwa i higieny pracy, szczególnie w zakresie Państwa działalności – podkreśliła Anna Stefaniak-Bacza Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zwracając się do przybyłych gości– uważam, że informacje, które tu Państwo zdobędziecie są na wagę złota, bo przekazywane są bezpośrednio ze źródła. Od osób, które mają doświadczenie i na bieżąco spotykają się z najtrudniejszymi sytuacjami.

Niestety tego dnia z doświadczenia innych „czerpało” niewielu.. Pomimo wysłania przez organizatorów 200 zaproszeń, chęć uczestniczenia w spotkaniu wyraziło kilkanaście osób. - Nie oczekiwaliśmy, że przyjdą szefowie firm... To zupełnie zrozumiałe - jest sezon w związku z tym najważniejsza jest praca. Jednak w każdej firmie są osoby, które zajmują się częścią biurową...tych osób dzisiaj tu zabrakło- podsumowała Dyrektor PUP w Cieszynie.

Środowe spotkanie prawdopodobnie rozpocznie systematyczny cykl kolejnych spotkań.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: