Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla pompy z pompą!

W najbliższy piątek trzeba pojawić się w Szkole Podstawowej nr 3 w Cieszynie. Niecodzienną akcję charytatywną dla chorych uczniów, szykują nauczyciele i koledzy ze szkolnych ław.
Pompa z Pompą – tytuł akcji może już sugerować cel, na który zbierane będą pieniądze. Chodzi o pomoc dla trójki chłopaków. Całość pieniędzy ma być przeznaczona na zakup pomp insulinowych.
 
Impreza rozpocznie się w piątek o godzinie 17.00. Kilkugodzinny program zapowiada się bardzo ciekawie – zapowiada dyrektor podstawówki Mariola Lapczyk.
Na początek będą wozy strażackie i pokazy ratownictwa. Będzie tez wiele muzyki – w tym i występ grupy osób, które śpiewały wraz z Haliną Młynkową w „Bitwie na Głosy”. A do tego wszystkiego rycerze, rodem ze średniowiecza.
 
 
To wszystko dla potrzebujących chłopców. Dwójka z nich choruje na cukrzyce. Zbieramy przede wszystkim na dwie pompy insulinowe. Jeden z chłopców już taką posiada, drugi dowiedział się o swojej chorobie w tym roku. Koszt takiego urządzenia to około dziesięć tysięcy złotych – mówi dyrektor szkoły. Pompa to nie wszystko, dochodzą do tego koszty codziennej obsługi sprzętu. Dodatkowo, podczas akcji zbierane będą środki na jedno z dzieci, które zachorowało na białaczkę.
 
 
Na imprezie będzie można złożyć datek na ten szczytny cel ale także zarejestrować się w bazie osób, które mogą zostać potencjalnym dawcą szpiku. To dodatkowa akcja, którą organizujemy. Nie pobieramy krwi, wystarczy nam próbka, którą pobierzemy specjalnym patyczkiem z ust – mówi Lapczyk.
 
Dla pompy z pompą! - w cieszyńskiej szkole podstawowej nr3 przy ulicy Hallera w najbliższy piątek. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: