Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla małego Kuby

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle wspólnie z UM Wisła po raz kolejny zaangażował się w pomoc dla wymagającego leczenia syna mieszkanki Wisły – Kuby Bujoka.

Mł.asp. Bogusław Bury - dzielnicowy wiślańskiego komisariatu zorganizował 16 listopada 2019 r.  kolejny turniej charytatywny piłki siatkowej, tym razem w celu wsparcia leczenia małego Kuby z Wisły. Kuba urodził w styczniu 2018r się z kilkoma schorzeniami zwanymi holoprozencefalia- ciężka wada wrodzona polegająca na niedokonanym podziale przodomózgowia, padaczką oraz wodogłowiem. Chłopiec jest podopiecznym „Fundacji Serce dla Maluszka” oraz Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Obecnie leczenie oraz samo wychowanie dziecka jest związane z ciągłymi wizytami lekarskimi oraz koniecznością zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego a w szczególności siedziska pionizatora Baffin Neosit – to wszystko jest ich codziennością, która okazuje się być codziennością bardzo droga.

Sportowcy rywalizowali ze sobą w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wiśle, Pl. Hoffa 5. Hala została udostępniona na ten cel przez Burmistrz Miasta Wisła, który też ufundował puchary dla zwycięzców. W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące komisariaty Policji w Wiśle, Ustroniu, Rajczy, Węgierskiej Górce, a także reprezentacje Służby Ochrony Państwa- Zameczek, Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, Nadleśnictwa w Wiśle oraz Urzędu Miasta w Wiśle,

Podczas turnieju fundacja „Serce dla maluszka” prowadziła zbiórkę, z której dochód w całości został przekazany na rzecz leczenia podopiecznego tej fundacji Kuby Bujoka. Cały turniej wygrała drużyna reprezentująca Komisariat Policji w Ustroniu , drugie miejsce zajęła reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej, a na ostatnim stopniu podium stanęli reprezentanci Miasta Wisły.

(red/mat.pras)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: