Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dla dzieciaków w mieście

W ramach akcji „Lato w mieście” najmłodsi mieszkańcy Cieszyna mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach plenerowych, które poprowadziła Wanda Hanslik z Cieszyńskiego Ośrodka Kultury Domu Narodowego.

Spotkanie odbyło się w cieszyńskim parku Pokoju. Na wspólne malowanie przybyły dzieci, które lato spędzają w mieście. Na zajęcia zgłosiło się mnóstwo zainteresowanych osób, niestety skorzystać mogło tylko piętnaścioro.

- Dzieci, które uczestniczą w plenerze to bardzo utalentowani młodzi ludzie. Nikt nie trafia na plener malarski przez przypadek, to właśnie dorośli najszybciej dostrzegają talent swojej pociechy, szybciej niż sami zainteresowani – mówi W. Hanslik.

Organizatorem warsztatów był COK, który zadbał o wyposażenie młodych artystów w przybory do pracy, udostępniając między innymi farby, pastele i kartki bez których trudno byłoby się obejść podczas pleneru.

- Miło patrzeć na początki artystycznej drogi tych, którzy niedawno rozpoczęli swoją edukację w szkole lub niedługo przekroczą próg zerówki. Czasami nie potrafią jeszcze nazwać przedmiotów, których z taką pasją używają. Zamiast o paletę proszą o sztalugę. Ja byłam taka sama – śmieje się pani Wanda.

(bsk)
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: