Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla 20 mieszkańców Gminy Brenna

“Mój Pierwszy Witraż” to projekt, który Fundacja im. Zofii Kossak realizuje w partnerstwie z Gminą Brenna. Wszystko po to, by zainteresować mieszkańców tradycyjnymi rzemiosłami oraz przekazać wiedzę i umiejętności z zakresu wytwarzania wyrobów rękodzieła.

Projekt przeznaczony został dla 20 mieszkańców Gminy Brenna, w tym dziesięciu kobiet oraz dziesięciu mężczyzn, w wieku aktywności zawodowej (15-64). Udział w warsztatach jest bezpłatny. Projekt zakłada teoretyczne i praktyczne przygotowanie do samodzielnego wykonywania witraży oraz szkolenie z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

- Myślę, że to świetna inicjatywa– mówi mieszkanka Brennej – Kilka lat temu sama miałam okazję zglębić tajniki robienia witraży, stąd wiem, że taka prace daje ogromną satysfakcję i niesamowicie wciąga. Kawałki różnej wielkości kolorowego szkła, połączone ze sobą i tworzące dekoracyjny element pobudzają naszą wyobraźnię i pozwalają artyście na swobodę twórczą. To naprawdę wspaniałe zajęcia i ogromna radość, kiedy widzimy dzieło, które zrobiliśmy sami.

“Mój Pierwszy Witraż” to łącznie 120 godzin zajęć dla 2 grup po 10 osób. Adresowany jest do 2 osób bezrobotnych, 15 osób uczących lub kształcących się, oraz 3 osób posiadających status rolnika. Beneficjenci projektu zostaną wyłonieni w drodze rekrutacji.

 

bsk
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: