Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

DK 81 w Ochabach: protest w niedzielę

Nie udało się dojść do porozumienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad i tym samym w najbliższą niedzielę w Ochabach zaplanowano protest. Mieszkańcy nie zgadzający się na budowę przydrożnych ekranów dźwiękochłonnych, wyjdą na drogę w niedzielę 25 września o 12.30.

W Ochabach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce postawić ekrany dźwiękochłonne. Na tę inwestycję nie chcą się zgodzić niektórzy mieszkańcy, zwłaszcza ci, którzy przy DK81 prowadzą swoją działalność gospodarczą. Jeśli ekrany tam powstaną, przedsiębiorstwa przestaną być widoczne i potencjalnym klientom, będzie ciężko do nich dotrzeć. O całej sprawie pisaliśmy w artykule :”W Ochabach ekranom mówią nie”.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dowiedziawszy się o widmie protestu, który miał odbyć się już dwa tygodnie temu, zaprosiła mieszkańców na rozmowę, ci zgodzili się protest zawiesić. Czytaj: „Protest w Ochabach zawieszony”. Rozmowy się odbyły i do końca bieżącego tygodnia mieszkańcy mieli otrzymać odpowiedź dotyczącą sprawy. Czytaj:”Ochaby (na razie) nie protestują”. Niestety do chwili obecnej nikt z zainteresowanych takiej odpowiedzi nie otrzymał. – Niestety, nie jesteśmy chyba stroną w tej sprawie, nie zostaliśmy chyba potraktowani poważnie, dlatego też wyjdziemy na drogę w najbliższą niedzielę – mówi Maciej Bieniek, sołtys Ochab.

Ochabianie będą protestować w okolicy przejścia dla pieszych przy ul. Rodzinna. To właśnie tam domagają się, aby GDDKiA ekranów nie stawiała, albo postawiła je w formie przezroczystej.

W Ochabach GDDKiA rozpoczęła wycinkę drzew stojących przy DK81. Prawdopodobnie postawienie ekranów w tej okolicy jest nieuchronne.  Protest zaplanowano na godz. 12.30 w najbliższą niedzielę. Mieszkańcy Ochab będą prawdopodobnie, częściej niż zwykle przechodzić przez przejście dla pieszych, utrudniając w ten sposób ruch na drodze.

Dorota Kochman
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: