Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Diecezja będzie miała nowych kapłanów

Biskup Roman Pindel, zwierzchnik diecezji bielsko-żywieckiej, zaapelował o modlitwę w intencji diakonów przygotowujących się do święceń prezbiteratu, które odbędą się 25 maja 2024 roku w katedrze w Bielsku-Białej. Hierarcha spotkał się z kandydatami do przyjęcia sakramentu kapłaństwa w kurii biskupiej, w towarzystwie ks. Sławomira Kołaty, wicerektora Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie.

Kandydaci do święceń kapłańskich z diecezji bielsko-żywieckiej to diakoni: Adam Bajorek z parafii św. Klemensa w Ustroniu, Kacper Biłyk z parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu, Piotr Kania z parafii Miłosierdzia Bożego w Miliardowicach, Dominik Opyrchał z parafii św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej, Szymon Pawlus z parafii św. Floriana w Żywcu Zabłociu i Piotr Talik z parafii Imienia NMP w Kamesznicy.

Swoje roczne praktyki duszpasterskie odbyli w różnych parafiach na terenie diecezji.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2024-05-22 22:23:36
AntyklerForte+: W trudnych dla tego kościoła czasach zdecydowali się wybrać zawód. Może są optymistami urodzonymi. A może inne względy nimi kierowały, nie bez powodu chyba ta instytucja jest nazywana "lawendową mafią". Jest w końcu też niewielka szansa, że będą w stanie coś naprawić w tym próchnie. Przypominają mi historię tego księdza co się wypisał, syna byłej premiery. Nie wszystko stracone.
2024-05-23 10:20:33
koszor: "Gdy jednak przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. 27 Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku". Dawajcie świadectwo drodzy kapłani, zwłaszcza w tych czasach totalnego upadku i zezwierzęcenia człowieka. Nie wstydźcie się sutanny, ale bądźcie światłem umieszczonym wysoko dla oświecenia błądzących. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: