Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dębowiec zaprasza na jarmark

Wiele kiermaszów świątecznych w naszym regionie. W Skoczowie w czwartek rano rozpoczął się Jarmark Sarkandrowski - to jego pierwsza edycja. Potrwa on do niedzieli. Tymczasem w sobotę startuje kiermasz w Dębowcu. Świąteczne przysmaki i dekoracje będziemy mogli tam kupować do poniedziałku.

Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do Dębowca na Jarmark Bożonarodzeniowy. Tradycją stały się już wielkanocne kiermasze organizowane w naszej gminie, kiermasze bożonarodzeniowe maja nieco krótszą tradycję, ale również cieszą się sporym zainteresowaniem. W tym roku jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się w nowym miejscu, w nowo powstałym Parku Jubileuszowym przy tężni solankowej i mamy nadzieję że będzie miał wyjątkowy klimat. - informuje Karina Bogusz, dyrektor GOK w Dębowcu.

Aby wszyscy mieli okazję na zakupy, jarmark potrwa aż trzy dni. Od soboty do poniedziałku. Ten kto nie zaopatrzył się jeszcze w gwiazdkowe podarunki dla swoich najbliższych, Dębowiec zaprasza do siebie. Tutaj na pewno znajdzie coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.

A na jarmarku nabyć można będzie przede wszystkim przedmioty ręcznie robione, rzemiosło artystyczne które jest unikatowe i oryginalne, chcemy podczas jarmarku promować naszych lokalnych twórców, których w naszej gminie nie brakuje - dodaje szefowa GOK-u. Prócz ozdób i dekoracji tradycyjnie można będzie się zaopatrzyć w miód z domowej pasieki, nie zabraknie rarytasów na świąteczny stół, które po raz kolejny przygotują niezawodne panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dębowcu. Rybki, krokiety, smakowite pierożki, wykwintne ciasta i ciasteczka to tylko niektóre propozycje w które będzie się można zaopatrzyć u nas na kiermaszu. - zachęca Bogusz. Nie zabraknie także książki, która jest wspaniałym pomysłem na gwiazdkowy podarunek. Na zmarzluchów będzie czekał pyszny grzaniec i smakowity bogracz przygotowany przez Winnice Mnich.

Dodatkową atrakcją dębowieckiego jarmarku będzie występ Kapeli Góralskiej „Ochodzita” na który zapraszamy w niedzielę od godziny 11.30 – do 13.30. W tym czasie swoją wizytę zapowiedział Święty Mikołaj, który będzie rozdawał dzieciom słodkie upominki. Jarmark w Dębowcu od soboty do poniedziałku w godzinach od 9-17.


JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: