Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dębowiec jest pięęękny!

Przepiękny krajobraz, solanki i niezapomniany klimat. To wszystko sprawia, że Dębowiec jest jedną z najpiękniejszych wiosek województwa śląskiego. Dębowiec zdobył drugie miejsce w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”. 


W tym roku nagrody w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” przyznano tradycyjnie w czterech kategoriach: najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi, najlepsza strona internetowa sołectwa, najpiękniejsza wieś w tej kategorii laur zdobył Dębowiec, który znalazł się na drugim miejscu tego plebiscytu. Najpiękniejszą wsią województwa śląskiego uznano Syrynię. Jednak i drugie miejsce to powód do radości . – Jestem bardzo dumny, że udało nam się zdobyć to wyróżnienie – mówi Tomasz Branny, wójt Dębowca. – Cieszę się, że nasza miejscowość się rozwija. Mamy już hotel, szykują się kolejne dwie agroturystyki. To zasługa naszych mieszkańców i powód do radości.


Jak podkreśla wójt, nie byłoby nagrody, gdyby nie największy atutu gminy – mieszkańcy. – Tu panuje naprawdę dobra atmosfera, mieszkają dobrzy ludzie. Warto przyjechać, skorzystać z najlepszej na świecie solanki, podziwiać niezwykły krajobraz beskidzkich wzniesień. Widać stąd nie tylko Beskidy, ale nawet i Tatry. Na uwagę zasługuje też 260 hektarów stawów, które tworzą niezwykły klimat – mówi Tomasz Branny.
Wręczenie nagród odbyło się podczas Forum Sołtysów Województwa Śląskiego w Katowicach.
KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: