Dębowiec - dopłacą do azbestu

10 tysięcy złotych przeznaczyła gmina Dębowiec na dopłaty do usuwania azbestu. Po środki można składać wnioski do końca marca.

Gmina Dębowiec kilka lat temu zinwentaryzowała posesje i budynki ,na których znajdują się pokrycia dachowe zawierające azbest. Teraz osoby, które decydują się na zmianę materiału, z którego pokryte są dachy, mogą zyskać dotację na usunięcie azbestu. Wnioski w urzędzie gminy w Dębowcu można składać do końca marca. Trzeba jednak pamiętać, że należy to uczynić, zanim rozpocznie się prace remontowe. - Mamy opracowany program azbestu w całej gminie. Wnioski są do pobrania, z wszystkimi załącznikami. Maksymalna kwota dofinansowania nie może przekroczyć 2 tysięcy złotych – mówi Renata Michnik, kierownik Referatu Gospodarki Wiejskiej UG w Dębowcu.

Dofinansowanie kosztów inwestycji ze środków budżetu Gminy Dębowiec obejmuje maksymalnie 50 % inwestycji, lecz nie więcej niż 600 zł. za tonę w przypadku demontażu pokryć dachowych i elewacji zawierających azbest, ich transportu i unieszkodliwiania. W sytuacji, kiedy wyroby zawierające azbest mamy już zdemontowane, możemy liczyć na dofinansowanie ich wywozu jednak nie więcej niż 300 zł za tonę.

Informacja dla wnioskodawców o możliwym dofinansowaniu powinna trafić w kwietniu. Jednak jak słyszymy w Urzędzie Gminy w Dębowcu, w ubiegłym roku nie było dużego zainteresowania programem. Rozdysponowano zaledwie połowę z posiadanych środków. W tym roku ponownie do wydania na ten cel gmina przeznaczy 10 tysięcy złotych.

Szczegółowe warunki programu znajdziecie pod TYM linkiem.

JB

źródło: ox.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-09 18:12:57
rexio_007: Brawo czyli to bedzie około 5 domów na całą gmine :-) Może pan Wojt by się w końcu postarał o środki z dofinansowania na remont przedszkola nie wiem czy mieszkańcy i pani dyrektor nie chcą tego widzieć czy tak jest wygodniej... Brak miejsc nowego wyposażenia czy brak stołówki to dramat popatrzcie na inne gminy gdzie działa sie preżnie...
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją