Dębowianki z kompletem zwycięstw i awansem!

Podopieczne Włodzimierza Habarty sprawiły sobie miły prezent, tryumfując w turnieju 1/8 finału siatkarskich Mistrzostw Śląska Kadetek, który miał miejsce tuż przed przerwą świąteczną (20-22 grudnia).

Kadetki UKS Dębowianka zakończyły rozgrywki grupowe, w ramach II ligi śląskiej, bez porażki. Podopieczne Włodzimierza Habarty wygrały wszystkie spotkania, tracąc w dziesięciu meczach tylko sześć setów. Dębowianki, dzięki pierwszej pozycji, otrzymały prawo organizacji turnieju 1/8 finału Mistrzostw Śląska, który ostatecznie odbył się w dniach 20-22 grudnia na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Dębowcu.

Gospodynie na otwarcie turnieju pokonały Blachownię (3:1). W spotkaniu z MOSM Tychy, to rywalki lepiej rozpoczęły rywalizację, wygrywając pierwszego seta różnicą sześciu punktów. Jednak kolejne trzy partie padły łupem Dębowianek.

Na zakończenie turnieju zmierzyły się ze sobą ekipy, który nie poniosły porażki. Jednak podopieczne Włodzimierza Habarty poradziły sobie z Radzionkowem, nie tracąc ani jednego seta – 3:0 (23, 23, 13). Tryumf w turnieju oznacza dla Dębowianek awans do kolejnej fazy rozgrywek.