Debiut i dwa złota!

W Krakowie dobiegły końca 52. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. Małgorzata Kawulok, zawodniczka IKS Cieszyn, zdobyła dwa złote medale.

Zawodnicy IKS Cieszyn wrócili z workiem medali z 52. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski, które dobiegły końca w Krakowie. Dwukrotną triumfatorką, w swoim debiutanckim występie, została Małgorzata Kawulok, która sięgnęła po złoto w rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą – oba w kategorii F57. Z dwoma medalami wrócił również Joachim Krężelok, który sięgnął po złoto w rzucie oszczepem, a w rzucie dyskiem zajął 3. miejsce (F55). W Krakowie wicemistrzem został Mirosław Madzia, reprezentujący barwy klubowe BZSR Start Bielsko-Biała. Skoczowianin zdobył srebrny krążek w konkursie rzutu dyskiem (F11).

- Podziękowania trenerowi Zbigniewowi Gryżboniowi, wolontariuszowi Łukaszowi Bojarskiemu. Praca z taką ekipą to sama przyjemność. Chcę bardzo podziękować właścicielom Stacji Fitness Ustroń za wsparcie, które otrzymuje od nich nasz klub, bo dzięki nim możemy w komfortowych warunkach dojeżdżać busami na zawody – przyznał Janusz Rokicki.

IKS Cieszyn podczas 52. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Krakowie:

• Małgorzata Kawulok złoty medal w rzucie dyskiem oraz złoty medal w pchnięciu kulą (kat. F57)
  • Joachim Krężelok złoty medal w rzucie oszczepem oraz brązowy medal w rzucie dyskiem (F55)
  • Paweł Surdyka srebrny medal w rzucie oszczepem (F37)
  • Mateusz Czudek srebrny medal w rzucie dyskiem (F34)
  • Kamil Dudek srebrny medal w rzucie oszczepem (F54)
  • Daniel Michnik brązowy medal w rzucie dyskiem (F57)
  • Tomasz Wróbel brązowy medal w pchnięciu kulą oraz brązowy medal w rzucie oszczepem (F57)
  • Piotr Cieślik srebrny medal w rzucie dyskiem (F33)
  • Kamil Fałek brązowy medal w pchnięciu kulą (F55)
  • Justyna Gazur 4. miejsce w pchnięciu kulą oraz 4. miejsce w rzucie dyskiem (F57)
  • Beata Świderska 5. miejsce w rzucie dyskiem (F33)