Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dbają o rozwój turystyki – zasłużyli na nagrodę!

23 organizacje z całego województwa śląskiego uhonorowano szczególnymi dyplomami Marszałka Województwa Śląskiego. Wśród nich znalazło się dwoje laureatów z Wisły.

W Światowym Dniu Turystyki, uhonorowano tych, którzy na co dzień idą dobrym szlakiem – w kierunku rozwoju turystycznego. W imieniu Marszałka Województwa Śląskiego wyróżnienia dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych w śląską turystykę wręczyła przewodnicząca Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku Województwa Śląskiego Julia Kloc-Kondracka.

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest co roku. Ustanowiony został w 1979 przez Światową Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Turystyki. Każda edycja święta ma własne hasło. W roku bieżącym brzmi ono: „Nowe myślenie o turystyce” i jest związane przede wszystkim z nowym spojrzeniem na turystykę po pandemii Covid-19. Celem dnia jest podnoszenie świadomości co do roli turystyki w społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa ona na wartości społeczne, kulturowe, polityczne i gospodarcze na świecie.


Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego organizuje wojewódzkie obchody w różnych, atrakcyjnych turystycznie, miejscach regionu.
W ten sposób samorząd województwa wyróżnia osoby i instytucje, które przyczyniają się do rozwoju turystyki w regionie, promując miejscowe atrakcje i zachęcając tym samym do przyjazdu do województwa śląskiego.

Uroczystość to święto wszystkich ludzi turystyki, pracowników administracji, gestorów bazy hotelowej i gastronomicznej, działaczy organizacji turystycznych, właścicieli i administratorów atrakcji, czyli wszystkich, dla których turystyka to z jednej strony źródło dochodów, z drugiej natomiast pasja, przygoda oraz możliwość dzielenia się z innymi swoimi pomysłami na spędzanie wolnego czasu.

Wśród 23 tegorocznych nagrodzonych nie zabrakło przedstawicieli miasta Wisła, a byli nimi kierownik Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Tadeusz Papierzyński oraz Wiślańska Organizacja Turystyczna, którzy aktywnie działają na rzecz rozwoju turystyki w Wiśle i na terenie całego województwa śląskiego.

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-29 19:23:59
góry: to niech tak wymienione osoby zadziałają na własnym terenie w sprawie bezpiecznej ścieżki rowerowej przez centrum Kurortu Wisła, wypadało by też odnowić ścieżkę rowerową,Wisła Czarne-za skocznią narciarską imienia Adama Małysza w stronę Cieńkowa i dalej aż do( Chatka na Wyśnim ) , wypożyczalni rowerowych powstało kilka w okolicy , a tras po Beskidach żadnych wytyczonych. zerknijcie włodarze kurortu na Szklarską Porębę ,Karpacz ,Jelenia Góra,Zieleniec i ich okolice jak tam to wygląda i weźcie przykład z nich.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: