Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dary trafiły do dzieci

Rok Wolontariatu w Stowarzyszeniu ''Być Razem'' dobiega końca. Za nami akcja ''Jestem Świętym Mikołajem'', która po raz drugi pozwoliła zebrać podarunki dla dzieci objętych pomocą przez Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii ''Kontakt''.

Akcja trwała przez cały grudzień, a zebrane dary zostały przekazane dzieciom.

- Dzięki pomocy wolontariuszy i dobrym sercom Darczyńców paczki otrzymało prawie 80 dzieci objętych działaniami Centrum Profilaktyki Edukacji i Terapii „Kontakt” - informuje Elżbieta Kiedroń-Fałat kierownik CPEiT - Nieocenioną pomoc otrzymaliśmy od Grupy Inicjatywnej Wolontariuszy z Gimnazjum nr 2 w Cieszynie, które pod opieką Pani Natalii Kępińskiej sprzedawały własnoręcznie upieczone babeczki, a z zebranych pieniędzy zakupiły paczki z przyborami szkolnymi, artykułami plastycznymi i słodyczami. Wolontariusze z Gimnazjum nr 2 zrzeszeni z okazji Roku Wolontariatu zaangażowali się nie tylko w pieczenie babeczek, ich sprzedaż i robienie paczek, ale także włączyli się w organizację wigilijki i przygotowali piękny program artystyczny z kolędami.

Do akcji przyłączyły się także przedszkolaki i dzieci z Zespołu Szkół w Pruchnej. - Przedszkolaki oraz uczniowie zebrali górę słodyczy, a także materiały plastyczne, pomoce szkolne oraz zabawki, które następnie przekazali stowarzyszeniowemu Mikołajowi. Za pomoc w zorganizowaniu zbiórki serdecznie dziękujemy panu Dyrektorowi Mariuszowi Mendrokowi oraz pani Joannie Spandel - opiekunce samorządu szkolnego. Gorące podziękowania składamy również uczniom i ich rodzicom, którzy już po raz drugi przyczynili się do tego, że na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Nie wypada nie wspomnieć o wolontariuszach, którzy pomogli podczas zbiórki: Marta, Zuzia, Kuba - dziękujemy! - podkreśla kieronik CPEiT. 

Część paczek została przygotowana również przez studentki z Koła Naukowego Zintegrowanej Edukacji Wczesnoszkolnej, które zorganizowały na uczelni zbiórkę darów oraz kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na przygotowanie prezentów. W organizacji wigilijki pomogli także wolontariusze zrzeszeni przy Centrum Wolontariatu Stowarzyszenia „Być Razem”.

Podczas wigilijki gościliśmy około stu osób, serdecznie dziękujemy za przybycie burmistrzowi Cieszyna, dzieciom – uczestnikom zajęć, ich rodzicom, pracownikom i przyjaciołom Stowarzyszenia -wyliczają organizatorzy spotkania - We wspólnym kolędowaniu towarzyszył nam występ uczniów Szkoły Muzycznej oraz przedstawienie "Dziewczynka z zapałkami" przygotowane przez dzieci z zajęć teatralnych odbywających się w ramach projektu "Dzieci znad Olzy". Za pomoc kierowaną prosto z serca wszystkim Ludziom Dobrej Woli bardzo dziękujemy!!!

 

 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: