Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dają im domy za darmo

Nie mają się gdzie podziać, nie mają gdzie założyć rodziny. Dlatego też na ratunek ptakom przychodzą wolontariusze. 500 budek dla ptaków planuje powiesić z wolontariuszami ks. Jan Byrt w beskidzkich lasach.

Kondycja beskidzkich lasów nie jest najlepsza. Przez szkodniki wiele drzew trzeba było wyciąć. – Po tej zimie wiele kolejnych drzew jest połamanych ze względu na ogromne ilości śniegu. Lasy są przetrzebione, a miejsca gniazdowania ptaków zostały poniszczone. Budki lęgowe im pomogą – mówi ks. Byrt.

Ksiądz Jan Byrt budki dla ptaków wiesza już od ubiegłego roku wtedy udało się powiesić 197 małych „mieszkań”. – 2 budki wziął Adaś Małysz do Wisły, 4 poszły do naszego partnerskiego miasta Zetel w Niemczech. Resztę powiesiliśmy w Szczyrku. W wielu zadomowiły się rodziny ptaków – opowiada ks. Jan Byrt.

Kolejne domki dla ptaków już się szykują. – W wolnych chwilach od kilku dni wieczorkami z moim przyjacielem przygotowujemy budki do powieszenia. Deski otrzymaliśmy za darmo z tartaku z Wisły Malinki. Chcemy w tym roku powiesić minimum 50 szt. dla 50 rodzin. Ptaki mimo leżącego śniegu u nas już są. Ptaki są wdzięczne i cudownie Bogu śpiewają, a my ich podziwiamy słuchamy i uczymy się – dodaje ks. Jan.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: