Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Daj się ostrzec

Cieszyńska drogówka bierze udział w działaniach profilaktyczno-edukacyjnych. Dzięki niej piesi mają być bardziej bezpieczni.


Uwrażliwienie kierowców i pieszych na konieczność używania elementów odblaskowych – to cel kampanii „Daj się dostrzec”, która realizują policjanci z cieszyńskiej drogówki. – Policjanci cieszyńskiej drogówki, podczas kontroli rozdawali kierowcom i niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, elementy odblaskowe oraz ulotki edukacyjne. Ponadto mundurowi informowali uczestników ruchu drogowego o bezpiecznych nawykach użytkowania elementów odblaskowych. Świadomość dotycząca niebezpieczeństwa związanego ze słabą widocznością pieszego na drodze jest nadal zbyt mała, a jesienią szybki zmierzch sprzyja powstawaniu niebezpiecznych sytuacji – mówi asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.


 Akcja prowadzona przez cieszyńskich policjantów miała za zadanie zwrócić uwagę zarówno, pieszym, rowerzystom jak i kierowcom samochodów jak ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo jest wyposażenie wszystkich uczestników ruchu drogowego w kamizelki odblaskowe. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej „Daj się dostrzec”, zainicjowanych przez firmę „Group Auto Union Polska” sp z o.o.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: