Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czy ktoś to pamięta? Wydarzyło się na Śląsku Cieszyńskim

Przy porządkach w naszej redakcji odkurzyliśmy nieco nasze archiwum! Ach, cóż tam się znalazło! Jesteśmy ciekawi czy pamiętacie te czasy. A może ktoś rozpozna się na zdjęciach?

Zostajemy w kolędniczym klimacie. Jest rok 2005. Na cieszyńskim Rynku tradycyjnie kolędują przyszli nauczyciele języków obcych. 

 

Jak to było?

Na cieszyńskim rynku zgromadzili się studenci Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, by jak co roku zaśpiewać kolędy...

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

14
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-01-16 19:39:06
Marx.: Czy ktoś pamięta? - „Oczywiste jest, że musi być powołana komisja śledcza i ci, którzy będą przeciw, po prostu przyznają się do winy. Dziś głosowanie przeciw komisji śledczej to jest przyznanie się do winy” – Jarosława Kaczyński, 2012 rok na konferencji prasowej w Sejmie, domagając się wyświetlenia afery Amber Gold.
2022-01-16 19:39:45
Marx.: Czy ktoś pamięta? - „Pytanie zasadnicze jest takie: czy Polska jest w epoce porywinowskiej, czy przedrywinowskiej; czy sprawa będzie ukręcana, czy będzie prowadzona, tak jak prowadzona być powinna?” – to słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2009 roku. Takie pytanie stawiał podczas konferencji prasowej w Warszawie. Wkrótce powstała komisja śledcza badająca aferę hazardową. Stawili się przed nią wszyscy ważni politycy ówczesnej ekipy rządzącej na czele z premierem Donaldem Tuskiem.
2022-01-16 19:40:19
Marx.: Czy ktoś pamięta? - „Komisja śledcza w sprawie stoczni musi powstać, żeby zapobiec podobnym nieprawidłowościom przy sprzedaży tego typu majątków w przyszłości” – to znów Kaczyński, i po raz kolejny w 2009 roku. Tak żądał powołania sejmowego ciała do zbadania afery stoczniowej.
2022-01-16 19:40:58
Marx.: Czy ktoś pamięta? - w 2010 chciał aby posłowie zajęli się zabójstwem działacza PiS w Łodzi. „My mamy tutaj już poważne wątpliwości. Ten zabójca został zatrzymany o godzinie 12., a dopiero o 20. go przesłuchano. Dzisiaj na posiedzeniach połączonych komisji nikt nie potrafił wyjaśnić co działo się przez 8 godzin”, mówił, zgłaszając postulat, by komisją kierował poseł Prawa i Sprawiedliwości.
2022-01-16 19:41:33
Marx.: Czy ktoś pamięta? - w 2012 roku klub PiS złożył wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej, która ma zbadać sytuację w spółkach Skarbu Państwa w związku z ujawnionymi w mediach tzw. taśmami PSL. „Pod rządami koalicji PO-PSL mamy do czynienia z prywatą, nepotyzmem, kumoterstwem”, powtarzali politycy PiS. Rok później prezes PiS chciał przy pomocy posłów ustalić, jaki jest naprawdę stan finansów państwa. Podkreślał wtedy, że jest to „najlepsza metoda, by dojść do prawdy o rzeczywistym stanie budżetu państwa i działań ministra Jacka Rostowskiego”.
2022-01-16 19:42:01
Marx.: Czy ktoś pamięta? - w 2014 roku na celowniku Kaczyńskiego znalazł się majątek byłej pary prezydenckiej, Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. „Opinia publiczna ma prawo poznać prawdę”, mówił. Dodawał, że oprócz wniosku o powołanie komisji śledczej, PiS żąda ujawnienia akt sprawy przeciw Kwaśniewskim. „Brak jawności w tej sprawie oznacza, że Polska leży nie w Europie, ale na wschodzie i to daleko za naszymi granicami”, te słowa wypowiedział w 2014 roku milczący dziś szef PiS.
2022-01-16 19:42:31
Marx.: Czy ktoś pamięta? - w roku wyborczym, czyli 2015, politycy PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele przypominali o złożonym we wrześniu 2014 roku wniosku o powołanie komisji śledczej w sprawie afery podsłuchowej. „Nie chodzi o to, że nagrania zostały upublicznione. Chodzi o treść i zawartość tych nagrań. O kompromitację i patologię władzy”, powtarzali, zwracając się do ówczesnego Marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego, aby włączył ten punkt pod obrady Sejmu.
2022-01-16 19:44:41
Marx.: Jarosław Kaczyński będąc w opozycji zawsze podkreślał, że gdy jego ugrupowanie przejmie rządy, w Polsce zapanują lepsze standardy niż standardy Platformy. Obiecywał nawet pakiet demokratyczny, który dawałby opozycji parlamentarnej o wiele większe prawa. Po dojściu do władzy o tym wszystkim zapomniał. Wszelkie wnioski opozycji trafiają do kosza. Tak się póki PiS ma władzę stanie również z wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie ewentualnych nadużyć w korzystaniu z systemu Pegasus. Póki ma władzę.
2022-01-16 20:43:35
sierżant_Niemyty_Wycior: a co, jakieś rybie chooje nie pamiętają?
2022-01-16 21:20:48
oxjas1: Znalezione w sieci - „ Polska jest pośmiewiskiem Europy i Świata. W dobie postępu technicznego na niewiarygodną skalę, w dobie lotów na księżyc i turystyki kosmicznej, Polską rządzi kulawy ledwo łażący pokurcz, który na smartfona mówi - swarwon, który nie posiada prawa jazdy, który brata się z eurosceptykami popieranymi przez Putina, który nie rozumie świata, który jest zasklepiały na poziomie ery Gomułki i Cyrankiewicza. On nie widzi wroga w Putinie tylko w UE i Niemczech. Czy ten człowiek nie zdaje sobie sprawy, że Niemcy bardzo się zmieniły. Winy nazistów przez naród niemiecki są odkupywane na każdym kroku. Niemcy na niespotykaną skalę oczyszczają się z brunatnej przeszłości. Z Podkarpacia bastionu PiS-u, tysiące Polaków pracuje w Niemczech i chwalą cywilizację i kulturę niemiecką, a mały pokurcz wpycha nas w łapy ruskich żołdaków. Czy ten pożal się Boże polski Napoleonek zdaje sobie sprawę, że jak Putin rozwali jedność Europy, to Polska dostanie się w sferę wpływów Rosji ?, i będziemy mieć powtórkę PRL-u ?. Ja jestem parę lat starszy od niego i choć nie mam tytułu doktora, pojmuję te zagrożenia ze strony Putina, a on niby wielki mąż stanu (w oczach swoich wyznawców) tego nie rozumie ? Przypuszczam,że na tyle głupi to 
on nie jest. On też ma swoje lata, że tak powiem schyłkowe i strasznie się boi stracić władzę, bo czeka go wiele kłopotów natury karnej i wizerunkowej, więc chce mieć władzę 
do końca swoich dni, a później może być nawet biblijny potop. Teraz ma w d...e pandemię, 
inflację, masowe umieranie ludzi, drożyznę itp. Ma za darmo wikt i opierunek, ochronę i 
klakierów wokół, ma klawe życie jak cysorz“. I jak tu sie nie zgodzic !!!
2022-01-17 05:57:55
Boska Adela: Z ostatniego posiedzenia Sejmu, posłanka KO Magdalena Filiks do ministra aktywów państwowych Jacka Sasina: Dla pana ministra zagadka - i zaczęła czytać wypowiedzi Sasina: "Żaden indywidualny odbiorca prądu nie zapłaci więcej w przyszłości" (2018 rok), "Polacy nie odczują zmian cen energii" (2019), "Przychody ze sprzedaży uprawnień trafią do funduszu efektywności energetycznej. Drugim źródłem przychodu funduszu będą kontrolowane przez państwo spółki", "Są różne metody, żeby podwyżek nie było", "Powiedziałem, że gospodarstwa nie zapłacą i to podtrzymuję" (2020). "Podwyżki cen prądu są konieczne, ale przyjęliśmy rozwiązania, które pozwolą uniknąć drastycznych podwyżek cen gazu. Nie ma mowy, żeby ten wzrost był tak wysoki" (listopad 2021). - Zagadka dla pana Sasina: kto to powiedział, ja się pytam? Otóż pan to powiedział, panie Sasin. Ale trzy miesiące później pan mówi tak: wina Tuska, wina Putina, wina Unii Europejskiej. "Lot nad kukułczym gniazdem", dom wariatów - stwierdziła Magdalena Filiks. - Ile środków przez trzy lata zgromadził pana fundusz efektywności energetycznej? Proszę tu wyjść i to powiedzieć!
2022-01-17 07:55:18
oxjas1: Wczoraj w Starachowicach prezes chwalil sie, ze nastepcy funkcjonariuszy IV departamentu MSW zyja. Jak widac zyja sobie znakomicie i robia jeszcze lepsze interesy z prezesem Kaczynskim, anizeli za PRL ! Spolka Matic, ktora kupila dla CBA system szpiegowski Pegasus i zarobila na tym ponad 8 mln zl, zostala zalozona przez osoby pracujace w PRL dla milicji i Sluzby Bezpieczenstwa. Ewa Chabros-Chrominska byla w czasach PRL funkcjonariuszka Milicji Obywatelskiej, a potem Sluzby Bezpieczenstwa. Jerzy Chabros byl funkcjonariuszem MO. Jak podaja media - tropy wioda do Moskwy i do Agencji Wywiadu, ktora sprawuje nieformalny nadzor nad firma. No nie ma dnia, by nie wyszlo stra Szydlo z wora.:) Wina Kaczynskiego !
2022-01-17 08:49:34
alouette: Świetna szkoła. Szkoda, że już jej nie ma.
2022-01-17 09:12:29
Marx.: że PiS to mafia zbudowana przez partyjniaków i esbeków z PRL-u, wzbogacona o cynicznych karierowiczów i zawistnych nieudaczników III RP to wiadomo od dawna
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: