Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czwarty raz podwójnie. Duo Consonantes w kościele Jezusowym

Podwójną przyjemność przygotowali dla miłośników muzyki organizatorzy cyklu ''Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego'' Podczas najbliższego koncertu w Cieszynie wystąpi niezwykły duet z Łodzi Duo Consonantes w składzie: Jakub Garbacz i Joanna Woszczyk-Garbacz. To czwarty koncert w tegorocznym cyklu koncertów na rzecz renowacji zabytkowych organów.

W niedzielę, 21 lipca o godz. 17:00 w kościele Jezusowym w Cieszynie odbędzie się kolejny, czwarty już koncert w ramach tegorocznej edycji akcji „Ratujmy Organy Kościoła Jezusowego” Podczas koncertu ponownie zabrzmi zabytkowy instrument firmy Sauer z 1923r. Przed cieszyńską publicznością wystąpi wspaniały duet artystów z Łodzi, Duo Consonantes, w składzie: Jakub Garbacz (organy) i Joanna Woszczyk-Garbacz (flet).  

Jakub Garbacz jest absolwentem klasy organów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Ukończył również studia z zakresu realizacji dźwięku. Aktualnie pełni funkcję pierwszego organisty Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Prowadzi także ożywioną działalność jako muzyk kameralista, współpracując z chórami, solistami i zespołami muzyki dawnej. Na stałe współpracuje z Joanną Woszczyk - Garbacz (flet) oraz z zespołem wokalnym All` Antico. Jakub Garbacz współpracuje z lokalnymi mediami (radio, prasa, TV) promując muzykę organową i realizując nagrania dźwiękowe.

Joanna Woszczyk-Garbacz w 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi. W roku 2009 uzyskała tytuł doktora sztuki w zakresie gry na flecie. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów muzycznych. Obecnie koncertuje solo, oraz w Duo Consonantes z mężem Jakubem Garbaczem, a także w różnych zespołach kameralnych. Występowała na większości festiwali muzycznych w kraju, oraz poza jego granicami. Współpracuje także z orkiestrą Polish Camerata. Jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

W programie lipcowego koncertu między innymi: J.S. Bach, C. Franck, G.P. Telemann, A. Piazzola, L. Boellemann.  Organizatorem koncertów jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie. Więcej informacji na temat akcji oraz wykonawców można znaleźć na stronie www.ratujmyorgany.pl.

Portal OX.PL jest patronem medialnym cyklu.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: