Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

„Czujemy się gotowi do startu!"

Czy załodze LOTOS Rally Team powiedzie się powtórzyć sukces sprzed roku, kiedy tryumfowała w Rajdzie Portugalii? Kajetana Kajetanowicza oraz Macieja Szczepaniaka czeka niełatwe zadanie w najbliższy weekend, ponieważ do rywalizacji w kategorii WRC 2 przystąpi aż czterdzieści jeden załóg.

Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak, kiedy w ubiegłym roku rywalizowali w kategorii WRC 3, tryumfowali w Portugalii. Załoga LOTOS Rally Team ma za sobą tylko jeden występ w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC 2), ale jakże udany. Biało-czerwoni ukończyli zmagania w Chorwacji na 2. pozycji, wygrywając cztery odcinki specjalne.

- Po Rajdzie Chorwacji nie było w ogóle czasu na świętowanie. Musieliśmy szybko przestawić się ze śliskich asfaltów na równie wymagające szutry i legendarny Rajd Portugalii. Start w tym rajdzie zawsze był moim marzeniem i rok temu to się udało, w dodatku wygraliśmy - przyznaje Kajetan Kajetanowicz.

- Zaczynamy jednak zupełnie nowy rozdział, a jego początkiem były dwudniowe testy w Portugalii. Nie miałem okazji jeździć po szutrze od Rajdu Akropolu i dlatego te dwa dni były dla mnie takie ważne. Pogoda sprawiła, że miałem okazję przetestować samochód w każdych warunkach. Jestem zadowolony, to było mi bardzo potrzebne – dodaje ustronianin.

Klasyfikacja generalna WRC 2:

  1. A. Mikkelsen (NOR) 51 pkt.
  2. Y. Rossel (FRA) 36
  3. N. Gryazin (ANA) 27
  4. E. Cais (CZE) 22
  5. E. Lindholm (FIN) 21
  6. O. Veiby (NOR) 18
  7. K. Kajetanowicz 18

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: