Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cztery jednostki ze Śląska Cieszyńskiego wyróżnione w konkursach wojewódzkich

Ekologia i nowoczesność - to kategorie w których świetnie sprawdziły się ostatnio w wojewódzkich konkursach firmy i instytucje ze Śląska Cieszyńskiego. Nagrody w ubiegłą środę odebrała gmina Strumień, Ewa Nogowczyk z Wisły, Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Państwowego z Instytutu Badawczego Grodźca Śląskiego (gmina Jasienica) i Artur Kurto (gmina Jasienica).

Strumień wywalczył III miejsce w konkursie "Przyjazna wieś" w kategorii infrastruktura techniczna za stworzenie sieci publicznych punktów dostępu do Internetu na terenie gminy (Pisaliśmy: Gmina Strumień przyjazną wsią). Nagrodę odebrała Burmistrz: - Burmistrz Strumienia Anna Grygierek odebrała w środę (16.11) z rąk Aleksandry Banasiak, członka Zarządu Województwa Śląskiego nagrodę w konkursie „Przyjazna wieś” na najlepszy projekt zrealizowany na terenach wiejskich za unijne pieniądze - informuje Hanna Blokesz-Bacza z Wydziału Promocji Gminy Strumień. Nagrodą w konkursie jest sprzęt sportowy.

To kolejny sukces Strumienia w tym konkursie. Rok temu doceniono Strumień za stworzenie centrum kulturalno-rekreacyjnego. Wtedy gmina otrzymała drugie miejsce w głównej kategorii konkursu (Pisaliśmy: Strumień przyjazna wsią).

Ponadto podczas konferencji w Katowicach wręczono nagrody w konkursie „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”. Pierwsze miejsce zajął Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Państwowego Instytutu Badawczego Grodziec Śląski, drugie pani Ewa Nogowczyk z Wisły, a wyróżnienie Artur Kurto (sołectwo Międzyrzecze Górne, gmina Jasienica). Kryteria oceny były zróżnicowane: - W ocenie brano pod uwagę m.in. bioróżnorodność gospodarstw, wykorzystanie lokalnych ras i gatunków, wpływ na ochronę środowiska, stosowanie innowacyjnych technologii, wielkości plonów, a także aktywność w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej. Wpływ na pozycję gospodarstwa miał także ład, porządek oraz wyposażenie w niezbędne maszyny i narzędzia - podają Organizatorzy.

(red.)

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: