Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czeskie busy do Polski [Nowe połączenia z Ostrawy do Katowic i Krakowa]

Nowa linia autobusowa połączyła Ostrawę z lotniskiem w Katowicach i Krakowie. Podczas podróży można skorzystać z bezpłatnego internetu i bezpłatnego kawowego poczęstunku. Cena biletu zaczyna się od 220 czeskich koron (ok. 38 PLN).

Ta nowa linia autobusowa funkcjonuje od 3 czerwca.  - Przejazdy cieszą się dużym zainteresowanie czeskich i polskich podróżnych – mówi  Aleš Ondrůj, współzałożyciel firmy TigerExpress.eu oferującej przejazd z Czech do Polski.

Klimatyzowane minibusy Volkswagen Caravelle kursują 4 razy dziennie pomiędzy Ostrawą, Katowicami i Krakowem. Minibusy odjeżdżają z Ostrawy z przystanku autobusowego, znajdującego się w pobliżu stacji kolejowej Ostrava - Svinov, zatrzymują się w centrum miasta na Placu Republiki, następnie w Boguminie, później jadą już w kierunku Katowic. Zatrzymują się na lotnisku w Przyrzowicach, na Dworcu PKP w Katowicach, lotnisku Balice i kończą trasę na Dworcu Głównym w Krakowie.

 - Minibusy  kursują tak, aby w najdogodniejszy sposób były dopasowane do odlotów większości połączeń lotniczych z Pyrzowic  i Balic oraz tak, aby możliwe było zorganizowanie jednodniowej wycieczki lub spotkania biznesowego w Katowicach i Krakowie – mówi Aleš Ondrůj.

 Połączenia TigerExpress.eu obsługiwane są przez spółkę Turbotiger sp. z o.o., założoną przez dwóch byłych menedżerów spółek RegioJet oraz Student Agency, Aleša Ondrůja oraz Petera Jančoviča. Oprócz obsługi połączeń TigerExpress.cz spółka zajmuje się sprzedażą dokumentów podróżnych oraz biletów, świadczeniem innych usług turystycznych oraz doradztwem w zakresie transportu, marketingu, komunikacji i sprzedaży. Siedziba firmy znajduje się w Katowicach, swoją działalność rozwija głównie na rynku polskim.

 Przewoźnik oferuje także połączenia na linii Ostrawa – market Fashion House Sosnowiec.  Na www.tigerexpress.eu można znaleźć rozkład jazdy i kupić bilety online.

Łukasz Grzesiczak

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: