Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czeski prezydent na Zaolziu

Nowy prezydent Republiki Czeskiej Petr Pavel wybrał się w dwudniową wizytę do Kraju Morawsko-Śląskiego. Wczoraj (27.03) odwiedził między innymi gimnazjum we Frydku-Mistku i fabrykę Hyundaia w Noszowicach, a dziś przyjedzie do Karwiny.

Pavel po wygranych wyborach zapowiadał, że odwiedzać będzie te regiony, w których większe poparcie miał jego kontrkandydat Andrej Babiš. Podczas spotkania z uczniami gimnazjum im. Petra Bezruča w Mistku, pochlebnie wyrażał się o regionie znajdującym się tuż za granicą polsko-czeską. - Jest nie tylko zróżnicowany i wyróżnia się, ale też inspiruje - widać to po przemianach regionu, który wcześniej znany był z wydobycia węgla, produkcji stali, kominów i zanieczyszczonego powietrza. Dziś ma nie tylko piękną przyrodę, ale też powstaje tu wiele nowatorskich rozwiązań, edukacja jest znakomita i umożliwia rozwój małym i innowacyjnym firmom. Dla większości z was daje to szansę na nie tylko ciekawe zatrudnienie, ale też po prostu życie tutaj. Byłoby szkoda, gdybyście mieli stąd wyjechać - mówił do młodzieży, cytowany na portalu miasta Frydek-Mistek.

W środę (29.03) prezydent odwiedzi kopalnię "Darków", gdzie porozmawia z jej pracownikami, a także spotka się z prezydentem Karwiny Janem Wolfem. Weźmie również udział w debacie z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-29 09:10:16
Boska Adela: wystarczy prezydentów porównać, od razu widać że Czesi to naród od Polaków mądrzejszy a różnica kolosalna
2023-03-29 09:26:39
Naczelnik49: Generał Pavel i jego małżonka to komuniści. Wybory między nim a Babisem był dla Czechów jak wybór między grypą hiszpanką ,a Covid-19. Babis to nienawidzący Polski śmieć, który chciał zostać prezydentem tylko dlatego, żeby mieć pewność, że nie pójdzie siedzieć. Przeliczył się i to bardzo.
2023-03-29 10:49:08
iga: Boska ad Czesi to naród którzy każdego wroga witają na kolanach klękali przed hitlerem i klękali przed stalinem no i może dobrze na tym wychodzą
2023-03-29 11:26:52
Boska Adela: dwa komentarze i dwa klarowne przykłady na polską głupotę
2023-03-29 13:06:55
RysiekK22: niech sie "iga" obznajomi z historią: Gdy Czesi (ściśle państwo czesko-śląskie ) zostało napadnięte przez Niemców w 1620 i stawiło i opór to "rzeczpospolita" pomagała Habsburgom w napaści i pacyfikacji . Rozumny ( jeszcze ) Naród Czeski wyciągnął słuszną naukę i nie nadstawiałwiecejd.. za innych bez sensu. -- Przy obecnym prezydenciku może się to niestety zmienić gdyż prezentuje on najgłupszy ( czyli kijowsko-warszawsko-waszęgtoński ) kierunek awanturnictwa wschodniego. Niestety wraz z jego dojściem do władzy straciliśmy miejsce gdzie My-Ludzie Rozumni mogliśmy uciekać na wypadek wojny rozpętanej przez "naszych" ( a wypowiedź Rościszewskiego pokazuje że to groźba realna :( ). Cała nadzieja w tym, że demonstracje Ludzi Rozumnych w Czechach nasilą się i przywołają szaleńców do porządku.
2023-03-29 16:53:26
koszor: Adela - to bier manele i przekludź sie za Olze, kiery ci bróni? Moim zdaniem mamy wiele wspólnego z Czechami, chociaż jest też kilka ważnych różnic. Ktoś tu ostatnio pisał, ze Czesi są narodem bardziej szczęśliwym niż Polacy. To na pewno nie jest prawda, chociaż może są bardziej pragmatyczni.
2023-03-29 20:38:18
oxjas1: Najwazniejsze dla Czechow- czeski prezydent nie ma dlugopisu od prezesa :)
2023-03-29 22:01:57
Boska Adela: koszor nie stać cię na nic powyżej poziomu starego trepa, sam się przekludź - do domu starców
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: