Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czekają na wymarzone boisko

Tak właśnie wygląda wymarzone przez uczniów z Górek Wielkich boisko szkolne. Obraz na płótnie wykonany przez uczniów bierze udział w konkursie ''Kolorowe boiska, czyli Szkolna Pierwsza Liga'', w którym do wygrania jest właśnie boisko wielofunkcyjne oraz sprzęt sportowy.

Kochają sport i odnoszą sukcesy w zawodach, do pełni szczęścia brakuje im jednak własnego wielofunkcyjnego boiska. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Górkach Wielkich wystartowali w konkursie "Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga", by  spełnić marzenie o własnym miejscu do kopania, rzucania i podbijania piłki.

Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych pracowali pod kierunkiem plastyka szkoły, pani Marii Płomieńskiej-Krzak przez 2 tygodnie nad swoim obrazem o wymiarach 6,5 m na 5 m. Malunek powstał na płótnie, które rozłożono na podłodze w pracowni plastycznej, uczniowie malowali farbami, będącymi mieszanką emulsji i barwników, wyrażając swoje marzenia o własnym boisku szkolnym. Obraz wzbogacony został o pejzaż Górek, na tle zazielenionych pagórków dzieci biorą udział w zawodach sportowych, ale również bawią się, tańczą i puszczają modele samolotów.

W konkursie zorganizowanym po raz 7. przez jednego z największych producentów farb w Polsce udział mogą brać szkoły podstawowe z małych miejscowości, które nie mają boiska szkolnego lub też ich obiekt jest w złym stanie technicznym. Celem kampanii jest promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Głos na pracę dzieci z Górek można oddać TUTAJ  (trzeba wpierw założyć konto). Głosować można raz dziennie do 23 czerwca. Prócz głównej wygranej - boiska wielofunkcyjnego - uczniowie z Górek mają szansę wygrać sprzęt sportowy: stół do tenisa stołowego, zestaw bramek, komplety piłek, zestaw do unihokeja, komplety strojów itd.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: