Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czas na Portugalię

Pod koniec kwietnia radowaliśmy się z tryumfu Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka w Rajdzie Chorwacji, w kategorii WRC 3. Polska załoga powalczy w najbliższy weekend o kolejne zwycięstwo, tym razem w Portugalii.

Odcinek testowy oraz ceremonię startu zaplanowano na czwartek, ale już dzień później czeka kierowców prawdziwe ściganie. W piątek do przejechania będzie aż osiem odcinków specjalnych bez zjazdu na serwis, co oznacza, że jeśli ktoś uszkodzi swój samochód na jednym z oesów, może to być dla niego koniec marzeń o dobry wynik.

Z kim przyjdzie się zmierzyć załodze LOTOS Rally Team? Udział w rajdzie weźmie m.in. Emil Lindholm z Finlandii, który w Chorwacji dojechał na metę jako drugi. Nie zabraknie także lidera klasyfikacji generalnej w kategorii WRC 3 - Yohanna Rossela z Francji (przyp. red. – Kajto plasuje się na 4. pozycji). Udział w Rajdzie Portugalii, w kat. WRC 3, zapowiedział także jeden z najpopularniejszych trenerów piłkarskich na świecie – Andre Villas-Boas.

- Sprawdzamy wiele rzeczy, ale mamy mokrą drogę, a prawdopodobnie na rajdzie będzie sucho. Jestem tu po raz pierwszy. To bardzo wymagająca runda dla opon, samochodu, także dla załogi, zwłaszcza drugie pętle. Rajdy zaliczane do mistrzostw świata nigdy nie są łatwe, ale dla debiutanta to wielkie wyzwanie - przyznaje Kajetanowicz. - Zaraz po Portugalii jedziemy na Rajd Sardynii, rozpoczął się zatem bardzo wymagający okres - dodaje. 

Klasyfikacja generalna WRC 3:
1. Yohann Rossel (FRA) 48 pkt.
2. Nicolas Ciamin (FRA) 36
3. Teemu Asunmaa (FIN) 28
4. Kajetan Kajetanowicz 28
5. Egon Kaur (EST) 23
6. Yoann Bonato (FRA) 22

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: