Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czas na Hiszpanię, a konkretnie na Katalonię

Tegoroczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Świata zbliżają się ku końcowi. W kalendarzu pozostały już tylko dwa rajdy, a jeden z nich zaplanowano pod koniec tego tygodnia. Do Hiszpanii udała się m.in. załoga LOTOS Rally Team – Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak.

Piętnaście punktów – tyle wynosi strata Kajetana Kajetanowicza do Yohana Rossela, znajdującego się na czele klasyfikacji generalnej WRC 3, a do zakończenia tegorocznych zmagań pozostały już tylko dwa rajdy. Pierwszy z nich odbędzie się już pod koniec tego tygodnia, a kierowcy przystąpią do rywalizacji w Hiszpanii. Początek zmagań w najbliższy piątek (tj. 15.10).

- Jesteśmy już na miejscu, czyli w Katalonii, gdzie testowaliśmy wypracowane wcześniej ustawienia samochodu. W tym roku będzie to rajd w całości asfaltowy, co różni go swoją specyfiką od poprzednich edycji, w których miałem okazję brać udział – przyznaje Kajetanowicz. - Spodziewam się, że różnice między załogami będą niewielkie i dlatego dobre tempo już na starcie daje pewną przewagę. Stajemy do rywalizacji z szybkimi kierowcami, ale jestem przekonany, że pokazując nasze ogromne serce do walki jesteśmy w stanie zaprezentować się tutaj z jak najlepszej strony – dodaje ustronianin.

Klasyfikacja generalna WRC 3:
1. Y. Rossel (FRA) 127 pkt.
2. K. Kajetanowicz 112
3. E. Lindholm (FIN) 73
4. N. Ciamin (FRA) 57
5. P. Lopez (ESP) 52
6. M. Heikkila

 

ap

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-10-13 20:26:14
Gigi13: Będzie dobrze :) trzymam kciuki :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: