Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czapy z dachów - Pamiętajmy o odśnieżaniu samochodów!

Sypiący śnieg przykrywa bez wyjątku nasze samochody. Zimową porą mamy dylemat - wstać wcześniej i odśnieżyć nasz pojazd, czy pospać trochę dłużej i po prostu jechać. Takie spekulacje jednak szybko ucina widmo mandatu, który możemy otrzymać za tzw. ''czapy'' na samochodach.

Poruszający się po drodze pojazd musi spełniać pewne warunki, przede wszystkim nie powinien być zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. W razie naruszenia tego przepisu możemy słono zapłacić. 

Wjeżdżając na drogę nieodśnieżonym samochodem narażamy naszą kieszeń na spory wydatek. Za takie wykroczenie grozi nam nawet 500 złotych kary. Należy pamiętać także, że zabronione jest odśnieżanie samochodu podczas pracy silnika. Tutaj z kolei staniemy się ubożsi o 300 złotych.

Taki zalegający na dachu pojazdu śnieg podczas hamowania może osunąć się na szybę i w dużym stopniu ograniczyć widoczność kierowcy. Gdy śnieg jest ciężki, powoduje uszkodzenia innych uczestników ruchu. Obowiązkowo musimy odśnieżyć dach samochodu, światła, a także tablice rejestracyjne oraz szyby.

 

Przemek Loter

źródło: ox.pl
dodał: PLT

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: