Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cyrk Korona odwiedzi Cieszyn i Wisłę

Korona to największy cyrk w naszym kraju. Od 1993 r. prezentuje swoim fanom przedstawienia, które nie tylko bawią ,ale także sprawiają, że widz przenosi się w zupełnie inny świat. Przez 20 lat istnienia cyrku ich spektakle obejrzało ponad 10 milionów entuzjastów sztuki cyrkowej. Na arenie przez te wszystkie lata można było zobaczyć ponad 250 artystów, z ponad 40 krajów. Teraz cyrk postanowił odwiedzić także Cieszyn oraz Wisłę.

Cyrk Korona od 2009 roku, jako jedyny cyrk w Polsce, jest członkiem zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Cyrków – “ECA”, którego honorowym prezydentem jest Księżna Monako, Stefania Grimaldi. Lidia Król-Pinder (dyrektor cyrku) jest przedstawicielem “ECA” w Polsce, a jej mąż Thomas Pinder pracuje w komisji “ECA” zajmującej się regulacjami prawnymi związanymi ze standaryzacją transportów dla zwierząt.

W tym roku Cyrk Korona obchodzi Jubileusz 20-lecia. Z tej okazji powstał specjalny multimedialny spektakl pt. "NIECH ŻYJE CYRK!" w którym można obejrzeć artystów m.in. z Polski, Rosji, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Brazylii, oraz Hiszpanii. Ponadto ponad 60 zwierząt z całego świata, wśród nich: JEDYNE W EUROPIE – BIAŁE LWY, zebry afrykańskie, dromadery, wielbłądy, małpy, lamy, konie, kuce, kozy, psy, węże, legwany, oraz ulubieniec wszystkich dzieci, ważący półtorej tony – byk Fernando. Gwarantujemy, że każdy kto przyjdzie zobaczyć nasze show na długo zostanie oczarowany magią naszego cyrku- zapewnia Lidia Król-Pinder, właścicielka Cyrku Korona.

Tegoroczna produkcja Cyrku Korona łączy w sobie elementy cyrku klasycznego, teatru, oraz wielkiej rewii zwierząt – Jednym słowem SHOW jakiego Polska dotąd nie widziała !!! Na arenie wystąpią Gwiazdy Świata Cyrku:
- TRIO WOŹNIEWSKI (Polska) – mrożące krew w żyłach akrobacje napowietrzne.
Artyści areny Polskiej, którym sławę przyniosły nagrody zdobyte na prestiżowych festiwalach sztuki cyrkowej, chociażby w Liege, Enschede, czy Monte Carlo.
- PIOTR “SSNAKE” WĄSIK (Polska) – gimnastyka napowietrzna na szarfach, oraz pokaz iluzji.
Finalista pierwszej w Polsce edycji programu TV – “Mam Talent”. Zwycięzca “Brązowej Korony” na II Międzynarodowym Festiwalu Talentów – Warszawa Bemowo 2011.
- TITO MEDINA & EDUARDO (Brazylia/Hiszpania) – zabawny pokaz akrobatyczny w duecie.

Pełen temperamentu duet prezentujący akrobatykę na wesoło w stylu cyrku XIX wieku. Zdobywcy nagrody miasta, na Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Massy.
- NANOU (Francja) – unikatowy pokaz ekwilibrystyczny.
Ekwilibrystka balansująca na różnych wysokościach, której pokaz dotąd mogli oglądać widzowie scen, variete i cyrków zachodu. Podsumowując kunszt artystyczny klasy światowej.
- O DOBRY HUMOR ZADBA SŁYNNY CLOWN – TITO MEDINA – Z GORĄCEJ HISZPANII

Dzięki najnowszej technologii logistycznej, w trakcie tournee 2012 – Cyrk Korona odwiedzi ponad 200 miast na terenie kraju, dając tym samym ponad 230 spektakli. Każdego dnia, z miasta do miasta będzie przemieszczało się, ponad 18 wielkogabarytowych naczep osadzonych na ciągnikach siodłowych, w tym naczepy specjalistyczne do przewodu zwierząt, oraz kasy biletowe i bufet. Spektakle odbywają się pod nowoczesnym namiotem, o średnicy 36 metrów, który został wyprodukowany w najlepszej włoskiej fabryce namiotów cyrkowych Scola Teloni.

Spektakl odbędzie się 29 maja w Cieszynie przy ulicy Frysztackiej o godzinie 17:30 i 30 maja w Wiśle przy ulicy Wodnej również o 17:30!

UWAGA! Nieoczekiwanie nastąpiła zmiana i z przyczyn niezależnych Cyrk zamiast w Wiśle pojawi się w Ustroniu na stadionie KS KUŹNIA a spektakl rozpocznie się o godzinie 18:00.

(artykuł sponsorowany)
 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: