Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ćwiczenia strażaków: działania w przypadku powodzi (wideo)

W piątek (08.10) w rejonie Alei Łyska w Cieszynie odbyły się Powiatowe Ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej. W działaniach strażacy byli wspierani przez inne służby. Scenariusz ćwiczeń dotyczył powodzi.

Podczas powiatowych ćwiczeń strażacy działali na podstawie scenariusza i współpracowali z innymi służbami – oprócz PSP w ćwiczeniach wzięły udział jednostki OSP włączone do KSRG, policja, straż miejska w WOT - Ćwiczenia były przeprowadzone na podstawie scenariusza, który zakładał, że w wyniku intensywnych opadów nastąpiło przekroczenie stanów alarmowych w rzece Olzie (…). Skala zagrożenia jest zbliżona do zagrożenia powodziowego, prognozowanego przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej dla prawdopodobieństwa wysokiego (raz na 10 lat). Najbardziej zagrożony jest teren Alei Łyska. O 11:00 do PSP wpływa zgłoszenie o zalewaniu obiektów. O 11:20 wpływa zgłoszenie o 10 osobach zagrożonych z odciętą drogą ewakuacyjną – wyjaśnił mł. bryg. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy Cieszyńskiej PSP.

Ćwiczenia polegały na odtworzeniu działań, które zostałyby podjęte, w razie zagrożenia ze scenariusza. Służby ratunkowe przystąpiły do zabezpieczania zagrożonych obiektów. Po wpłynięciu zgłoszenia o osobach odciętych, ratownicy ruszyli poszkodowanym z odsieczą. Dwie osoby (zgodnie ze scenariuszem nieprzytomne) zostały wyłowione z wody. Kolejne zostały przetransportowane w bezpieczne miejsce. Wszystkim została udzielona pierwsza pomoc. Nad przebiegiem działań czuwał sztab kryzysowy.

Zobacz wideo:

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: